Rõuges kummitab korruptsioonitont, kümne saadiku hinnangul ei sobi volikogu esimees ametisse

Rõuge vallavolikogu 2. märtsi istungil alguses algatati umbusalduse avaldamine volikogu esimehele. Foto: Aare Lepaste

Kümme Rõuge vallavolikogu saadikut algatasid 2. märtsi istungi alguses vallavolikogu esimehe umbusalduse avaldamise eesmärgiga vabastada sel kohal olev Aigar Kalk ametist erakorralisel volikogu istungil 9. märtsil.

Vallavolikogu esimehe umbusalduse algatanud saadikud leiavad, et Aigar Kalk ei sobi ametisse, sest Rõuge vald on viimastel aastatel kõveraid radu kasutades katnud MTÜ Kaugtöökeskus erinevaid kulusid ning seda rohkem kui 70 000 euro ulatuses.

„Omavalitsuse eelarves on viimasel kolmel aastal märgata trendi, et nimetatud MTÜ ja selle tegevus peaks välja paistma valla ettevõtmisena. Ometi on äriregistris MTÜ Rõuge Kaugtöökeskus tegeliku kasusaajate nimekirjas vaid kolm nime ehk Kalvi Kõva, Kerli Kõiv (mõlemad SDE) ja Taavi Karu (kandideeris viimastel kohalikel valimistel Rõuges valimisliidus Meie Vald), Rõuge vald aga sellest nimekirjast puudub. Et rahaeraldused vähem silma paistaks, ei ole MTÜ Kaugtöökeskus teinud ühtegi taotlust raha saamiseks,“ selgitasid saadikud.

Samas ilmneb vallavolikogu esimehe 4. veebruaril volikogu liikmetele saadetud kirjast, et Aigar Kalk on tegelikkuses MTÜ-le Kaugtöökeskus rahade eraldamisega hästi kursis. Vald on eelnevate eelarvetega eraldanud raha järgmiselt: 2018. aasta eelarvest selgitusega 19 000 eurot, 2019. aasta eelarvest 36 530 ja 2020. aasta eelarvest 4850 eurot. Selgitustena on märgitud näiteks „üldine tööjõupoliitika“, „sihtfinantseering“, „Rõuge valla ja ettevõtjate tutvustamine (messid vms) ning ettevõtjate ühisüritus“. Samuti on Rõuge vald MTÜ-le Kaugtöökeskus koos muude projektidega taotlenud raha LEADER programmist. MTÜ ruume on remontinud (katuse remont ja ventilatsioon) ja erinevaid kulusid (küte, vesi, kanalisatsiooni, internet) katnud valla osalusega äriühing OÜ Rõuge OÜ Rõuge Kommunaalteenus.

„Järelikult ei saanud kümnete tuhandete eurode kantimine MTÜ-le toimuda vallavolikogu esimehe teadmise ja osaluseta. Leiame, et valla ja vallavolikogu juhtimises on suuri puudujääke, mis kahjustavad valla mainet ja pidurdavad valla arengut ning selle eest vastutab vallavolikogu esimees Aigar Kalk, selgitavad umbusaldajad, kes palume vastavalt Rõuge valla põhimäärusele lülitada umbusalduse avaldamine järgmise volikogu istungi päevakorda.

2. märtsil toimunud Rõuge vallavolikogu istungil sisse antud umbusaldusavaldusele on alla kirjutanud Isamaa saadikud Alar Johanson, Urmas Kalda, Ruth Kuuba, Meelis Mõttus, Tiit Niilo, Ain Pajo, Jaak Pächter ja Erki Sok. Samuti andsid allkirja Raul Ermel (Valimisliit Meie Vald, koalitsioon) ja Kalmar Luisk (EKRE). Rõuge vallavolikogu on 27-liikmeline.

Kommentaarid artiklile “Rõuges kummitab korruptsioonitont, kümne saadiku hinnangul ei sobi volikogu esimees ametisse

  • 4. märts 2021 kell 09:29
    Permalink

    10 häälega siin midagi ära ei tee. Aga vallas seni toimunu juures peaks MTÜ Kaugtöökeskus tegevus olema puhas nagu “prillikivi”. Ja et siin figureerib ka riigikogu liige , seda enam. Volikogu teised liikmed mõelge järgi, kas volikogu esimees ikka sobib kohale. Ja veel, endine revisjonikomisjoni esimees läks ära arvatavast selle pärast, et kõrbelõhna hakkas tulema.

    Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga