Lanno: prognoosid ennustavad 2600 nakatumist päevas

Terviseameti juht Üllar Lanno. FOTO Remo Tõnismäe, Postimees

Terviseameti peadirektori Üllar Lanno sõnul näitavad prognoosid, et nädala lõpuks võib päevas ootada 1800 ning kahe nädalal pärast 2600 positiivset testitulemust.

“Olukord Eestis on väga kriitiline,” ütles Lanno kolmapäeval ajakirjanikele. Tema sõnul võib prognoosi kohasel pühapäevaks olla 1800 positiivset juhtu päevas, järgmiseks reedeks tõuseb see 2100 ning kahe nädala pärast 2600 juhtumini päeva.

Lanno sõnul on nakatumisnitajad kõige kõrgmad Saaremaal, Harjumaal ja Ida-Virumaal. Ta nentis, et Ida-Eestis on ainult kolm valda, kus on nakkuse levik alla tuhande inimese kahe nädala jooksul. Lanno lisas, et Hiiumaal, Järvamaal, Põlvamaal ja Jõgevamaal on nakatumisnäitajad langemas ning Pärnumaal ja Tartumaal on näitajad stabiliseerumas.

Lanno sõnul on nakkuskoldeid  nädalaga tekkinud 25 protsendi võrra rohkem kui nädal tagasi. Haigestumine on tõusnud lasteasutustest ning vanusegrupis 0–9 eluaastat on nakkuste kasv tõusnud üle 40 protsendi võrra.

Samas on Lanno sõnas kollete arv hoolekandeasutustes langustrendis ning ka hooldekodude patsientide haiglasse sattumine on langustrendis.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga