Pronksiöö rahutusi õigustav EKRE püüab Narva venekeelsete elanike toetust

Mart Helme venekeelse parteilehe esiküljel.

Mart Helme väidab Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna uues venekeelses parteilehes „Взгляд“ (tõlkes „Vaatepilt“), et pronksööl tänavale tulnud inimesed oli lihtsad Eestimaa inimesed, kes tulid arvamust avaldama.

Venekeelses parteilehes üritab Helme püüda venekeelse elanikkonna toetust väitega, poliitiline vastasleer rebib alatasa EKRE poliitikute sõnu kontekstist välja ja selle kõige eesmärk olevat solvata venekeelset valijat.

Parteilehe persoonilugu on kahest Narva EKRE aktivistist, kes kumbki ei oska eesti keelt, aga ometi teavad kinnitada, et „parteiliikmete russofoobsed avaldused pronksiöö kohta on olnud kontekstist välja rebitud”. Avanumbris võtab sõna ka verivärske EKRE fraktsiooni liige Larissa Olenina, kellel on kurb vaadata, et enam ei ilmu kurikuulus Narva Linnaleht, mis alati positiivselt kajastas kõiki linnavalitsuse tegevusi

Paistab, et senised EKRE jutupunktid Eestist kui eestlaste rahvusriigist on kaotanud EKRE poliitikute jaoks väärtuse, kui vaadata, et erakond on üheskoos Lenini komsomoliga ja pronksiöö lihtsate meeleavaldajatega alustanud Narvas valimiskampaaniat. Muu seas ütleb Helme värskelt ilmunud parteilehes, et pronksiööl tulid suuremas osas tänavale tavalised inimesed, kes soovisid enda seisukohti kaitsta.

Väljaannet levitatakse esmalt ainult Narvas ning selle esikaant kaunistab Mart Helme pilt ja juhtkiri, milles ta nimetab pronksööl tänavale tulnud inimesi lihtsateks Eestimaa inimesteks, kes tulid arvamust avaldama.  „Nii üheskoos Lenini komsomoliga ja pronksiöö lihtsate meeleavaldajatega EKRE oma kampaaniat Narvas teebki,“ märgib parteilehe sisust sotsiaalmeedias ülevaate teinud Jevgeni Krištafovitš.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga