Jüri Luik tippkohtumise eel: NATO on piisavalt tugev, et ületada liitlaste vastuolud

Mart Luik Jüri Luike intervjueerimas. FOTO: Kuvaõmmis saatest

Kaitseminister Jüri Luik läheb NATO tippkohtumisele ootusega, et liitlaste erimeelsused pole ületamatud ja organisatsioon on piisavalt tugev säilitamaks oma põhiline võimekus- heidutus, ütles ta intervjuus saatele Luik grillib.

Eeldatavalt on üheks kõige olulisemaks teemaks tippkohtumisel kaitsekulutuste  ebavõrdsus. Trump nõuab Euroopa liitlastelt, eelkõige Saksamaalt suuremat panust.

“Meie saame järeldusi teha nende märkide järgi, mis on meile kättesaadavad. Neil kohtumistel, kus ma olen osalenud, kas siis kaitseminister Mattisega või ka presidentide kohtumisel Washingtonis, ei jäänud absoluutselt ebakindlat tunnet,” ütles Jüri Luik.

Kaitseministri arvates toimiks NATO sarnaselt tänasele ka võimaliku Euroopa Liidu ja USA kaubandussõja tingimustes. Samas oleks selle puhkemine kahjulik mõlemale osapoolele, sest tema arvates kaubandussõjas võitjaid ei ole.

Ta tõi näiteks ka Brittide suhtumise peale Brexiti referendumit. Kaitseminister on näinud, kuidas britid otsivad väga aktiivselt võimalust tõestada ka NATO struktuurides oma jätkuvat tugevat sidet Euroopaga. Sest nagu nad ise ütlevad: “Me lahkume Euroopa Liidust aga me ei lahku Euroopast”.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga