Isamaa soovib Riigikogu erakondade esindajatega arutada põhiseaduse muutmist

Riigikogu Isamaa fraktsiooni esimees Helir-Valdor Seeder pöördus reedel teiste parlamendierakondade poole ettepanekuga arutada võimalikku põhiseaduse muutmist, et võtta Venemaa ja Valgevene kodanikelt hääleõigus Eesti kohalike omavalitsuste valimistel.

„Kuigi Vene Föderatsiooni kodanike ja Valgevene kodanike hääleõigus kohalikel valimistel ohustab Eesti sisejulgeolekut, pole saavutatud erakondade vahel kokkulepet hääleõiguse äravõtmiseks muutes kohaliku omavalitsuse volikogu valimise seadust. Selles küsimuses lahknevad ka ekspertide arvamused. Osad neist on seisukohal, et Vene ja Valgevene kodanike hääleõiguse äravõtmiseks ei piisa seadusemuudatusest, vaid on vaja muuta ka põhiseadust,“ seisab fraktsioonide esimeestele saadetud kirjas.

„Kuna kohalikud valimised Eestis toimuvad juba järgmise aasta sügisel, oleks Vene Föderatsiooni kodanike ja Valgevene kodanike hääleõiguse äravõtmiseks vaja leida kiiremas korras õiguslikult pädev ja vajalikule parlamendienamusele sobiv lahendus,“ lisas Seeder.

Kommentaarid artiklile “Isamaa soovib Riigikogu erakondade esindajatega arutada põhiseaduse muutmist

 • 20. märts 2024 kell 19:31
  Permalink

  Kallis HELIR-VALDOR SEEDER, kas Teie ei arva, et mida rohkem valijaid ja nende positsioone, tähendab demokraatia levikut riigis ning valijate puudumine tähendab diktatuuri ja võimu korruptsiooni?
  Lugupidamisega
  Rozalia Klimson.

  Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga