Urmas Reinsalu: vana kommunist Ansip istub siiani Brüsselis!

Urmas Reinsalu oli Isamaa Suurkogu arutelul resoluutne- endine kommunist Andrus Ansip ei peaks küll Eesti noorema põlvkonna poliitikuid õpetama. Foto: Karl-Kristjan Nigesen

Välisminister Urmas Reinsalu kritiseeris teravalt Isamaa Suurkogu arutelul endist peaministrit Andrus Ansipit.

“Urmas Reinsalu, kommunismi kuritegude vastane võitlus on olnud teie teema poliitikas. Aga Brüsselis ja ka paljudes Prantsusmaa linnades on endiselt alles Avenue või Rue de Stalingrad. Mida te Brüsselisse saades selles osas ette võtaksite?» küsis arutelu juhtinud Urmas Vaino välisministrilt ja Euroopa Parlamendi kandidaadilt Urmas Reinsalult.

Reinsalu vastas päris teravalt: «Mis kuramuse Stalingrad, las see Stalingrad olla, vana kommunist Ansip istub siiamaani Brüsselis! Tule taevas appi! Ma vaatasin, et Ansip hakkas laamendama ja ütlema, et Jüri Ratasel ei ole põhimõtteid. Kas panite eile seda tähele? (Reinsalu viitas Vilja Kiisleri Postimehe intervjuule Reformierakonna esinumbri Andrus Ansipiga.) Vana kommunistliku partei nomenklatuuri ametnik tuleb õpetama noorele Eesti poliitikute põlvkonnale põhimõtteid! Kas ta oli Karl Vaino ajal kommunistlik karjääriametnik põhimõtete pärast, väärtuste pärast või konjunktuuri pärast, selgrootuse pärast? Rääkigu sellest nooremale põlvkonnale eestlastele, enne kui tuleb 21. sajandil meie rahvale õpetama, mis on väärtused ja mis on põhimõtted? Naera puruks!» vastas Reinsalu.

Kommentaarid artiklile “Urmas Reinsalu: vana kommunist Ansip istub siiani Brüsselis!

 • 23. aug. 2019 kell 08:03
  Permalink

  1941 aastal olevat Tartu lähedal olnud üks tuntud tankitõrjekraav. Kuuldavasti juhtus seal mõndagi. Ja mujal ka. Ainult, et teada on, mida tegid bolshevistlikud mõrtsukad ja nende käsilased üle Eesti enne taganemist. Kes ei tea veel, võib lugeda koguteost “Eesti Rahva Kannatuste Aasta” I ja II. “Roosiaia seltskond”, mis muud. Sõjaväepsühholoogia valdaja näeb muide kohe ära, kellega tegemist. Rahvas ei tea ikka veel kes oli see särav tegelane, kes likvideeris autos põgenenud Pastarnaki ja tema staabi 1941 Tallinna lähistel. Tulistati Arsenali tehases litsentsi alusel valmistatud Bergmann tüüpi püstolkuulipildujast. Tere Tulemast (minemast)!

  Vasta
 • 13. mai 2019 kell 21:53
  Permalink

  Ja kes oled sina, Kai Aasmaa, et sinule peaks Ansip aru andma? Ansip on maailmas tegija, kas sina üle oma ukseläve ka suudad midagi?

  Vasta
 • 12. mai 2019 kell 13:09
  Permalink

  Mul ei ole küll midagi Ansipi vastu ja selle vastu, et ta Brüsselis on, kuid võiks küll ära tulla ning ausalt lahti seletada oma partei karjäär. Kohe tõsiselt 🙂

  Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga