Tarmo Kruusimäe küsimus EKRE-le. Kellele kuulub Krimm?

Tarmo Kruusimäe (vasakul) piketeerimas Vene saatkonna ees. Foto: erakogu

Riigikogu liige ja Euroopa Parlamendi kandidaat Tarmo Kruusimäe on juba mitu aastat käinud igal neljapäeval Venemaa saatkonna ees piketil, et protesteerida Krimmi annekteerimise vastu. Oma Facebooki postituses küsib Kruusimäe Jaak Madisonilt ja Helmedelt, kellele kuulub Krimm. Kas Ukrainale või Venemaale?

Kruusimäe meenutab oma postituses Mart Helme sõnavõttu teemaviitega #LeKreMl

Solidaarsusest Ukraina vastu olen koos mõttekaaslastega käinud juba mitu aastat igal neljapäeval Venemaa saatkonna ees piketil. Loosungite ja lippudega anname neile teada, et Ukrainas toimuvat ei ole unustatud.

Nüüd on meie väidetavad konservatiivid eesotsas Madisoni ja Helmedega kutsunud Eestisse Kremli häälekandja Marine Le Peni. Too Kremli ööbik Le’Putin on öelnud, et „Venemaa pole NSVL, vaid vägev riik“ ning arvab, et Krimmi annekteerimine igati õige asi. Ma arvan, et kui õige hetk kätte jõuaks siis arvab Le Pen, et ka Eesti, Läti ja Leedu võiksid suure Venemaa koosseisu kuuluda. Meie Helmeid see muidugi ei häiri. Tsiteerides Marti „venelased pole ainult rahvas või rahvus, venelased on tsivilisatsioon“.

Mina ja tublid Isamaalased kutsume kõiki rahvuslikke jõude üles Le Penile ust näitama. Ootan kõiki teid neljapäeval Venemaa saatkonna ette piketile. Tõelised konservatiivid arvavad, et Krimm kuulub Ukrainale.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga