Terras: nüüd on selge, miks EKRE räägib reklaamides julgeolekuküsimuste asemel banaanidest

Riho Terras. Foto: Eesti Uudised

Endise kaitseväe juhataja kindral Riho Terrase sõnul näitab EKRE poliitikute kohtumine Prantsuse populistide liidri Marine Le Peniga, et EKRE on valmis Eesti julgeoleku osas silma kinni pigistama.

“Populistlikud erakonnad on olnud Euroopa Parlamendis seni killustatud, sest nende vahel valitsevad paljudes küsimustes erimeelsused,” ütles Terras “Suhtumine Venemaasse peaks olema peamine põhjus, miks Le Penist ja paljudest teistest populistidest eemale hoida. Nüüd tundub, et Eesti julgeoleku osas on EKRE valmis silma kinni pigistama. Külla on kutsutud ju poliitik, kes on olnud vastu NATO kaitsehoiakule Ida-Euroopas, kes arvab et Krimm kuulub Venemaale ning kelle arvates tuleks sanktsioonid Venemaale tühistada.”

EKRE valimisreklaam. FOTO: kuvatõmmis

Terrase sõnul näitab Marine Le Peni visiit, miks julgeolekuküsimuste asemel räägitakse EKRE valimisreklaamides banaanidest. “EKRE poliitikute väide, et Le Pen on end Eestisse ise kutsunud näib ebatõenäoline, sest poliitikud ei satu sellistele kohtumistele niisama möödaminnes,” ütles Terras.

Terrase sõnul on Le Peni visiidi kõrval hea meenutada, et Isamaa ja meie liitlased Euroopas on seadnud esikohale Eesti huvid. “Endine kaitseminister Urmas Reinsalu oli esimene, kes tegi üleskutse tuua Eestisse alalised NATO liitlasväed. Isamaa on Eestis ja Euroopas seisnud selle eest, et Euroopa Liit mõistaks hukka Krimmi annekteerimise ja kehtestaks Venemaale selle eest sanktsioonid. Oleme pingutanud ka selle nimel, et Euroopa suhtuks tõsiselt energiajulgeolekusse.”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga