Savisaar: kolm prokuröri ei suutnud invaliidi paigast nihutada

Edgar Savisaare raamatu esitlus Viru keskuse Rahva Raamatus. "Edgar Savisaar - Poliitik ja romantik". FOTO: EERO VABAMÄGI/EESTI MEEDIA

Riigikohtu vahelahendiga kehva tervise tõttu kohtu alt pääsenud Keskerakonna eksliider Edgar Savisaar kommenteeris sotsiaalmeedias, et koguni kolm prokuröri ei suutnud ühe jalaga invaliidi paigast nihutada. 

Savisaare sõnul tegelesid tema süüasjaga erinevatel aegadel kokku kolm prokuröri. “Esimene oli Kadri Väling. Tema alustas õigusabipalvega Šveitsi. Sealne kohus võttiski asja üles, peeti kaks istungit,” kirjutas Savisaar. 

Tema väitel tegi Šveitis kohus järelduse, et ta ei ole uuritud Fondi kasusaaja olnud. “Selle otsusega Eesti prokuratuur rahul ei olnud ja Kadri Väling pagendati järelvalve osakonda, kus tal iseseisvat tööd enam ei olnud,” märkis Savisaar. 

“Seejärel nimetati minu prokuröriks Laura Vaik. Paraku tabas teda varsti Välingu saatus. Laura Vaigule heideti ette ühe prokuratuuri sisemise memo levitamist. See oli prokuratuuri sisene dokument, kus olid ära toodud süüdistuse nõrgad kohad. Oldi kriitilised. Laura saatis selle memo eksikombel ka minu advokaadile. Selle eest saadeti ka tema pagendusse järelvalveosakonda,” jätkas Savisaar. 

Steven Hristo Evestus oli Savisaare sõnul tema kolmas prokurör. “Sellesse protsessi suhtus ta äärmiselt kirglikult. Oli üllatus, et ta lahkus lahinguvaljalt kõige otsustavamal hetkel. See ei ole minu arvates kooskõlas tema isikuomadustega,” märkis Savisaar, lisades, et aasta tagasi kuulutati Evestus aasta prokuröriks, kuid nüüd järsku visati kõik nurka.

“Pool kohut oli ju veel ees. Üheksa advokaati olid veel ära kuulamata, kohtuvaidlused pidamata. Mis oli siis Evestuse äkilise lahkumise põhjuseks? Ühed räägivad Savisaare kohtuasja ebaõnnestumisest, teised Danske panga asjast, kolmandad toovad välja niinimetatud Kutseri lindid. Võimalik aga, et asi oli lihtsam ning taandub võimuvõitlusele prokuratuuris,” arutles Savisaar.  

Tema sõnul võib järelduseks öelda, et kolm prokuröri ei suutnud ühe jalaga invaliidi, kellel on kuus ravimatut haigust, ikkagi paigast nihutada.

Savisaar õnnitlen Kadrit, Laurat ja Steven Hristot peatsete jõulupühade puhul ja soovis neile head ja turvalist jõuluaega. “Oleme selle ajaga nii lähedasteks saanud. Tulevikus aga ärge sekkuge poliitilistesse mängudesse. Soovin teile seda kogu südamest,” lisas Savisaar. 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga