Jüri Ratas sai 55 häälega volitused valitsuse moodustamiseks, opositsioonist mõned puudusid

Peaminister Jüri Ratas FOTO:SANDER ILVEST/EESTI MEEDIA

Riigikogu andis kolmapäeval ettearvatult Keskerakonna esimehele Jüri Ratasele volituse valitsuse moodustamiseks. Ratasele volituste andmise poolt hääletas 55 saadikut, vastu oli 44 saadikut. Valitsuse moodustavad Keskerakond, EKRE ja Isamaa, riigikogu opositsiooni jäävad Reformierakond ja SDE. Uue valitsuse ministrid annavad ametivande ilmselt 29. aprillil.

Riigikogu istungist võttis osa 99 saadikut ning puudusid kaks Reformierakonna saadikut: Aivar Sõerd ja Erkki Keldo. Koalitsioonist ei hääletanud peaministrile volituste andmise poolt Viktoria Ladõnskaja-Kubits, põhjendades seda talle sobimatu EKRE retoorikaga.

Hääletusele eelnevalt vastas peaministrikandidaat Jüri Ratas veidi vähem kui nelja tunni jooksul saadikute küsimustele. Küsijaks olid peamiselt opositsiooni esindavad poliitikud.

Võimult eemale jäämine hakkab ilmselt muutma ka Reformierakonna fraktsiooni koosseisu, sest pikalt võimul olnud erakonna poliitikud ei näe endas motivatsiooni opositsioonis tegutseda. Nii teatas kolmapäeval oravate tipp-poliitik Arto Aas, et lahkub erakonnast ja riigikogust, sest valiti uueks tööandjate keskliidu juhiks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga