Abielureferendumi eelnõu jäi Riigikogu menetlusse

Abielureferendumi eelnõu esimene lugemine toimus Riigikogu suures saalis 14. detsembril. Foto: Erik Peinar, Riigikogu

Riigikogu suure saali aasta viimane istungite nädal algas 14. detsembril kell 15 abielureferendumi eelnõu esimese lugemisega. Kella 19.15 paiku toimus eelnõu hääletus opositsiooni ettepaneku üle eelnõu menetlusest tagasi lükata. Ettepaneku poolt oli 48, vastu 51 riigikogu saadikut.

Hääletamata jättis Riigikogu liige Mihhail Lotman (Isamaa). Istungil ei osalenud ainsana Mihhail Korb (Keskerakond), kes on karantiinis. Abielureferendumisse kriitiliselt suhtuv Keskerakonna fraktsiooni liige Imre Sooäär hääletas eelnõu tagasilükkamise vastu.

Lisaks opositsioonile olid Postimehe andmetel eelnõu vastu ka Isamaa fraktsiooni liikmed Siim Kiisler, Viktoria Ladõnskaja-Kubits ja Üllar Saaremäe, kes teatasid juba varem, et nad nii hääletavad.

EKRE, Isamaa ja Keskerakond leppisid koalitsioonilepet sõlmides kokku, et korraldatakse rahvahääletus tagamaks, et abielu jääks mehe ja naise vaheliseks liiduks. Küsimus abielu määratlemisest ei ole Eestile ainuomane. See on päevakorda tõstatunud kümnetes riikides ning selle otsustamiseks on kasutatud erinevaid lahendusi. Kui Eestis leidub mitmeid referendumi vastaseid, kes väidavad, et vähemuste õiguste üle ei tohi rahvahääletuse teel otsustada, siis näiteks Austraalia ja Iirimaa lahendasidki ühiskonnas tõstatunud küsimuse referendumi teel.

Keskerakonna, EKRE ja Isamaa fraktsiooni esitatud otsuse eelnõu «Rahvahääletuse korraldamine abielu mõiste küsimuses» näeb ette panna 2021. aasta 18. aprillil korraldatavale rahvahääletusele järgmine muu riigielu küsimus: «Kas abielu peab Eestis jääma mehe ja naise vaheliseks liiduks?».

Kommentaarid artiklile “Abielureferendumi eelnõu jäi Riigikogu menetlusse

  • 19. dets. 2020 kell 16:40
    Permalink

    Neli saadikut lihtsalt petavad valijaid.

    Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga