Päevaleht: toetame Isamaa käibemaksu langetamise ettepanekut

Illustratiivne foto. Foto:Sander Ilvest/Postimees

Eesti Päevaleht avaldab tänases juhtkirjas toetust Isamaa ettepanekule alandada energiakandjate käibemaksu 20-lt protsendil 9-le. 

“Oleme seda Isamaa käibemaksuettepanekut algusest peale pigem mõistlikuks pidanud ja toetame seda endiselt – eeldusel, et langetus jääb rangelt ajutiseks,” kirjutab Eesti Päevaleht.

Päevaleht juhib tähelepanu ka sellele, et pikemas plaanis tuleb astuda samme, mis energiakulusid leevendaksid. “Tootmisvõimsusi puudutavate otsuste viitaeg ulatub aastatesse – täna otsustame, kümne või enama aasta pärast näeme mõju. Seega ei tohi nende analüüside ja otsustega venitada. Õnneks on hinnašokkide vastu kasutada mõned kiiremini rakendatavad võtted – näiteks juhitava tarbimise praegusest laialdasem kasutamine või börsivälise fikseeritud hinnaga elektrilepingute pakkumine. See on tähtsamgi kui hüvitised ja toetused.”

Seega väärib Eesti Päevalehe hinnangul arutelu ka Isamaa algatatud elektriturureform, mis looks inimestele võimaluse sõlmida börsiväline fikseeritud hinnaga elektrituruleping.

Juhtkirja on võimalik lugeda SIIT

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga