Riho Terras: Kaljurand kritiseerib von der Leyeni valimist lihtsalt pettumusest

Foto: Remo Tõnismäe/ Postimees

Euroopa Parlamendi valimistel Isamaa nimekirja juhtinud endine kaitseväe juhataja kindral Riho Terras peab Marina Kaljuranna etteheidet, mille kohaselt langes valik Ursula von der Leyeni kasuks Euroopa äärmuslaste tõttu, lihtsalt maitsetuks.

Terrase sõnul ei tohiks pärast kaklust rusikatega vehkida. „Saksamaa kaitseministri ainus puudus on Kaljuranna jaoks see, et ta tuleb valest parteist. Midagi muud on talle keeruline ette heita, sest ta on ennast tõestanud nii hiilgava professionaali kui ka tubli pereinimesena,“ sõnas Terras.

 „Pärast sellist kommentaari sooviksin siiralt näha, kas Kaljurand eirab enda parteiperekonna – Euroopa sotsialistide poolt sõlmitud kokkulepet või hakkab Kaljurand oma sõnu sööma ja hääletab von der Leyeni ametisse nimetamise poolt. Ülemkogu püüdeid leida Euroopa Liidule järgmiseks perioodiks väärikad eestkõnelejad ei tasu parteilise kibestumise hoos allavett lasta,“ lisas Terras.

Marina Kaljurand andis Delfile kommentaari, kus ta väitis et Euroopa Komisjoni presidendi kandidaadi Franz Timmermansi taga oli rohkem poliitilisi fraktsioone kui Manfred Weberi taga. “Ja mis juhtus nüüd eile, siis tegelikult võitsid Ungari, Poola ja Tšehhi äärmuslased, keda asusid toetama itaallased ja said kokku blokeeriva häältearvu,” nentis Kaljurand. “Nii et tegelikult Frans Timmermans kaotas sellepärast selle koha, et ta julgelt astus õigusriigi toetuseks välja, nii Poola kui ka Ungari valitsuste vastu.”

Eile õhtul nimetasid Euroopa Liidu riikide juhid Euroopa Komisjoni presidendi kandidaadiks praeguse Saksa kaitseministri Ursula von der Leyeni

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga