Kas Delfi faktikontrolör Herman Kelomees on tegelikult sõltumatu?

Eesti 200 käilakuju Margus Tsahkna Herman Kelomees näitab ennast "sõltumatu" faktikontrolörina, kuigi on kaasa löönud uue erakonna loomise jututubades. Foto MARGUS ANSU POSTIMEES

Üks pilt räägib rohkem kui tuhat sõna. Kui Eesti 200 algatusgrupp hakkas möödunud talvel koos käima, saatis Delfi oma fotograafi kogunevaid poliitikahuvilisi pildistama. Üks neist, kes uue erakonna algatusgrupi koosolekul kaamerasilma ette jäi, oli Eesti Väitlusseltsi tegevjuht Herman Kelomees. Tegemist on Eesti 200 käilakuju Margus Tsahkna pikaaegse tuttavaga ja eks Tsahkna põhiliselt seda rahvast kohtumistele kutsus.

Nüüd esineb Herman Kelomees Delfi ja Eesti Päevalehe kanalites faktikontrolörina, kes hindab erinevate poliitikute väiteid, kas need on õiged või valed. Eesti Uudised pole detailselt analüüsinud, kas ennast poliitiliselt määratlenud Kelomees hindab mõne poliitiku väiteid sagedamini valeks kui oma lemmiku omi. Hiljuti vaidles Kelomees Isamaa volikogu esimehe Sven Sesteriga väite üle, kui palju on Eestis konservatiive. Selles vaidluses kasutas nö faktikontrolör oma väite tõestuseks ise valeandmeid.

Meie arvates on asi lihtne ja selge. Eesti 200 liikumisega seotud Herman Kelomees ei saa esineda sõltumatu faktikontrolörina, see kompromiteerib kogu ettevõtmist. Kui ajakirjandus tahab poliitikute esitatud faktide õigust usaldusväärselt kontrollida ja kommenteerida, peavad nad leidma tegelikult sõltumatu asjatundja. Tänasel kujul ei saa seda tõsiselt võtta.

Kommentaarid artiklile “Kas Delfi faktikontrolör Herman Kelomees on tegelikult sõltumatu?

 • 20. juuli 2021 kell 13:21
  Permalink

  Kelomehele!
  me ajakirjanike õppejõud Juhan Peegel tihti lõpetas loengu sõnadega- “ärge muutuge pasaajakirjanikeks!!!”
  Mõelge ajakirjanike õpetaja-patriarhi sõnadele.
  Mailis Repsi kohta on teil kõrgendatud valed soovunelmad ja mida tahate ka lugejatele sisendada- tampida mutta eesti hariduse suurkuju mitteoluliste asjade külgepookimisel, analoogselt me kalatööstuse suurkuju kelle nädalatagune surm lasub ka aja kirjanike (pasaajakirjanike) südamel.

  Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga