Urmas Reinsalu: saripedofiilide osas peab riik olema resoluutsem ning seadma keskseks avalikuks huviks ühiskonna ohutuse

Foto: Scanpix

Justiitsminister Urmas Reinsalu sõnul on viimasel ajal on avalikku tähelepanu pälvinud uudised korduvalt seksuaalkuritegusid sooritanud isikute kohta. “Saripedofiilide osas peab riik olema resoluutsem ning seadma keskseks avalikuks huviks ühiskonna ohutuse. Selleks tuleb karistusõiguslikult nende kohtlemiseks luua uus raamistik,” ütles justiitsminister.

Justiitsministeerium on esitanud Riigikogu menetlusse karistusseadustiku muutmise seaduse seaduseelnõu, mis tuleb arutusele sügisel, ning mis näeb ette kolme põhimõttelist muutust.

“Esiteks, nähakse ette, et tulevikus saab saripedofiile hakata karistama eluaegse vangistusega. Teiseks, nähakse ette, et korduvate pedofiilide osas peab rakendama kohus kohustuslikku vangistust.

Kolmandaks, nähakse ette, et saripedofiilide osas, kes on oma kogu karistuse vanglas ära kandnud, peab kohus rakendama kohustuslikku karistusjärgset käitumiskontrolli,” selgitas Urmas Reinsalu.

Lisaks plaanib ministeerium täiendavaid menetluslikke abinõusid, et tõkestada korduvalt seksuaalkuritegusid sooritanud isikute rünnakuid laste vastu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga