Isamaa tutvustas “lapsevankri rallil” peresõbraliku linna plaani Tallinnas

Kus ja kuidas saab pealinnas ohutult liigelda? Perede ja sotsiaalvaldkonna ees vastutava abilinnapea kandidaadi Riina Solmani sõnul on veel palju arenguruumi, et tagada turvaline liiklemine. Foto: Isamaa

Isamaa liikmed katsetasid 5. oktoobril toimunud “lapsevankri rallil” pealinnas lapsevankritega liikumist, ühtlasi kuulutati välja perede ja sotsiaalvaldkonna eest vastutav abilinnapeakandidaat Riina Solman ning tutvustati Isamaa peresõbraliku linna plaani Tallinnas.

Perede ja sotsiaalvaldkonna ees vastutava abilinnapea kandidaadi Riina Solmani sõnul on Tallinnal veel palju arenguruumi, et tagada turvaline liiklemine. “Väikesed ja suured tallinlased väärivad paremaid kõnniteid ja linnaruumi. Lapsevankriga emad, liikumisraamidega jalakäijad ja ratastoolides inimesed ei pea pidevalt peas kalkuleerima, kus saab ohutult liigelda,” ütles Solman, kelle sõnul on Tallinnas kümneid kohti, mis torkavad silma halbade planeeringute ja amortiseerunud tänavatega.

Üritusel tutvustati ka Isamaa perede plaani Tallinnas. Solmani sõnul on Isamaal selge plaan, kuidas muuta Tallinn Euroopa kõige peresõbralikumaks linnaks. “Meie plaan näeb ette eraldi noore pere kodu programmi loomist, et toetada lastega peredel koduomanikuks saamist. Loome ka eraldi perekaardi süsteemi, et pakkuda täiendavaid võimalusi ja soodustusi lastega peredele,” kirjeldas Solman plaanitavaid muudatusi.

Lapsevankrirallil salvestunud pildid on kättesaadavad siin

  Isamaa plaan “Euroopa kõige peresõbralikum linn”

  Tallinn peab olema Euroopa kõige peresõbralikum linn. Linn, kuhu tahavad elama tulla ja peret luua eestlased teistest riikidest ning kuhu tahavad elama jääda tänased noored tallinlased. Toetame lasterikkust, laste kasvatamist ning perede õnnelikku koospüsimist ning tagame peredele kodulähedased ja taskukohased teenused.

  • Käivitame Tallinna Noore Pere Kodu programmi, et toetada lastega peredel koduomanikuks saamist;
  • Loome linna perekaardi, et pakkuda täiendavaid võimalusi ja soodustusi lastega peredele;
  • Tagame lastega peredele kodulähedased ja taskukohased lasteaiad, koolid, huviringid ning tervishoiuteenused. Pakume peredele paindlikke lastehoiuvõimalusi;
  • Tagame kaasaegse linnaruumi, et igas vanuses linlastel oleks mugav ja turvaline liikuda;
  • Toetame värskeid emasid, pakkudes emadele raseduskriisi nõustamisteenust ja sünnitusjärgse õe teenust, kes teeb koduvisiite;
  • Tagame huvihariduse kättesaadavuse kõigile lastele ja noortele. Toetame võrdsetel alustel kõiki huvikoole olenemata huvikooli omandivormist.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga