Terviseameti ennustus valimisnädalaks: 800 nakatunut päevas

Terviseamet soovitab käia valimas eelhääletamise ajal, mil igas valimisringkonnas on avatud vähemalt üks jaoskond ent kõige ohutum viis valimistel häält anda on teha seda elektrooniliselt. Foto: Aare Lepaste

Kohalike omavalitsuste valimiste nädalal nakatub Terviseameti hinnangul Eestis koroonaviirusega umbes 800 inimest päevas.

Terviseameti esindaja Hanna Sepp märkis ameti pressikonverentsil, et nakatumiskordajat arvestades jätkub haigestumise kasv ka valimisnädalal. „Prognoositavalt näeme valimiste nädalal umbes 800 nakatunut päevas ning haiglas oleks meil umbes 270–280 haigestunut,” ütles Sepp.

Ta märkis Forte küsimusele vastates, et haigestumuse kasv järgmisel nädalal võib olla ühelt poolt tingitud nii valimistest kui teisalt ka sellest, et oleme hingamisteede haiguste kasvu hooaja alguses. „Oleme koos valimisteenistusega vaadanud valimiste protsessile otsa ja andnud soovitused, kuidas seda võimalikult ohutult teha,” ütles Sepp ning täpsustas, et kõige ohutum viis oma häält anda on teha seda kontaktivabalt ehk elektrooniliselt. „Seda on eriti oluline meeles pidada inimestel, kes parasjagu põevad COVID-19 haigust, on olnud COVID-19 haigega hiljuti lähikontaktis ja loomulikult ka kõigil COVID-19 riskirühma kuuluvatel inimestel – eakatael ja krooniliste haigustega inimestel,” ütles ameti esindaja.

Valimisjaoskondades hääletajatel soovitab Terviseamet kanda maski ja hoida distantsi. Kõik jaoskonnad on varustatud ka käte desinfitseerimisvahenditega.

Ühtlasi soovitab Terviseamet käia hääletamas eelhääletamise ajal, mis algab 11. oktoobril. Eelhääletamisel on igas valimisringkonnas on avatud vähemalt üks jaoskond.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga