Kohus hakkab arutama Kuuuurijas Valga vallavanema kohta esitatud valeväiteid

Valga vallavanem Monika Rogenbaum. Foto: erakogu

Harju Maakohus võttis menetlusse Valga vallavanema Monika Rogenbaumi hagi Ester Karuse ja Duo Media Networks OÜ vastu, millega nõuab saates Kuuuurija esitatud ebaõigete andmete ümberlükkamist, kahju tekitava tegevuse lõpetamist ja mittevaralise kahju hüvitamist.

Kohtu hinnangul vastab Rogenbaumi esitatud hagiavaldus tsiviilkohtumenetluse seadustiku nõuetele, seega tuleb nii Karusel kui Kuuuurijal kohtule omapoolseid selgitusi jagada.

„Kuigi Kuuuurija 13. septembri saates ilmus tekst, et saates esitatud väited kuuluvad vaid Ester Karusele, on saatemeeskonnal vastutus kontrollida eetrisse minevate väidete õigsust,“ ütles Rogenbaumi esindav vandeadvokaat Oliver Nääs, kelle sõnul vastutavad eetris olnud materjali eest nii saate eetrisse lubaja kui seal esinenud inimene.

„Vastasel juhul kaob kanalitel sisuliselt igasugune vastutus, mis omakorda halvendab olulisel määral ajakirjanduse usutavust. Neljanda võimuna peab ajakirjandus olema mitte ainult vaba, aga ka õiglane ega tohi levitada valet.“

Valga vallavanem Monika Rogenbaum pöördus Keskerakonna volikogu aseesimehe ja endise vallavanema Ester Karuse ning Kanal 2 vastu kohtusse seoses Kuuuurija 17. mail eetris olnud looga, kus Rogenbaumi süüdistati Taheva valla varade kantimises. Monika Rogenbaumi hinnangul on tegemist eksitava ja pahatahtliku valeinfo ja laimuga ainuüksi põhjusel, et Taheva Sanatooriumi vara haldav sihtasutus kuulub sajaprotsendiliselt Valga vallale ning sihtasutusse suunatud investeeringute tegemine otsustati Taheva vallavolikogus. „Mulle oli üllatus, et selline vale võib tänases Eestis üldse ekraanile jõuda,“ ütles Rogenbaum.

2021. aasta aprillis Valga vallavanemaks valitud Monika Rogenbaum oli Taheva vallavanem 2017. aastani, mil Valga linn ja ümberkaudsed maavallad ühinesid. Rogenbaum kuulus ka Taheva Sanatooriumi nõukokku, kus ta esindas Taheva valda. Taheva Sanatoorium on hoolekandeasutus, kus osutatakse lastele asenduskoduteenust, puuetega inimestele erihoolekandeteenuseid ja eakatele üldhooldust. Taheva vallavolikogu otsustas 2017. aastal sanatooriumi vara üle anda sihtasutusele, sest see oli otstarbekas, pidades silmas valdade ühinemist.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga