Eesti kehtestab sanktsioonid veel 28-le Valgevene ametiisikule

Välisminister Urmas Reinsalu kutsus EL-i välisministrite kohtumisel kolleege üles Valgevene ametiisikute suhtes täiendavaid sanktsioone kehtestama ning lisama Lukašenka režiimi toetavad Valgevene ettevõtted EL-i sanktsiooninimekirja. Foto: välisministeerium

Välisministeerium avalikustas 20. novembril täiendava nimekirja 28-st Valgevene ametiisikust, kellele kehtestatakse rahvusvahelise sanktsiooni seaduse alusel sissesõidukeeld. Praeguse seisuga kuulub sanktsiooni nimekirja 156 ametiisikut.

Neil on keskne roll Valgevene valimistulemuste võltsimises ja vägivalla kasutamises rahumeelsete meeleavaldajate vastu. Nimetatud isikutele kehtestatakse sissesõidukeeld Eesti Vabariiki kehtivusajaga 20. novembrist 2020 kuni 30. augustini 2025.

„Arvestades seda, et olukord Valgevenes on jätkuvalt väga pingeline ja võimud on rahumeelseid meeleavaldajaid aina rohkem survestanud, ei saa me toimuvat rahulikult pealt vaadata. Sanktsioonid on meie viis oma suhtumist väljendada ja kutsume endiselt Valgevene ametivõime üles lõpetama viivitamata vägivald Valgevene rahva vastu ning vabastama kõik meeleavaldustel kinnipeetud, sealhulgas poliitvangid,“ ütles välisminister Urmas Reinsalu.

„Kutsusin ka eilsel EL-i välisministrite kohtumisel kolleege üles Valgevene ametiisikute suhtes täiendavaid sanktsioone kehtestama ning lisama Lukašenka režiimi toetavad Valgevene ettevõtted ELi sanktsiooninimekirja,“ rõhutas välisminister.

Eestiga samal ajal avaldasid sissesõidukeelu nimekirja ka Läti ja Leedu. Praegu on väljatöötamisel ka täiendavad Euroopa Liidu sanktsioonid.

Nimekirja saab lugeda siit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga