Jüri Luik EPP kaitseministrite kohtumisel: Euroopa julgeolek toetub Atlandi-ülestele sidemetele

Kaitseminister Jüri Luik. Foto: kaitseministeerium

Euroopa Rahvapartei (EPP) kaitseministrid arutasid reedel (20.11.) toimunud nõupidamisel suhteid strateegiliste partneritega, kelleta Euroopa julgeolek oleks mõeldamatu.

„Oleme jõudnud olulise verstapostini, mis võimaldab tüürida Euroopa julgeoleku alustalaks olevad Atlandi-ülesed suhted suurema ühisosa leidmise ja tihedama koostöö suunas,“ ütles EL-i kaitseministrite kohtumise eel peetud nõupidamise eesistuja kaitseminister Jüri Luik.

„Samuti peavad Euroopa Liit ja Suurbritannia töötama võimalikult lähedase koostöö nimel julgeoleku- ja kaitsepoliitikas,“ lisas Luik. „Suurbritannia on küll Euroopa Liidust lahkunud, kuid tegu pole tavalise partnerriigiga, vaid lähedase liitlasega. Arvestame näiteks, et tegu on Eestis paikneva NATO lahingugrupi juhtriigiga.“

Nõupidamine hõlmab peale Eesti veel Austria, Hollandi, Horvaatia, Iirimaa, Kreeka, Küprose Rumeenia, Saksamaa, Slovakkia ja Sloveenia kaitseministrit. Jüri Luik sai selle eesistujaks 2019. aasta sügisel, kui Saksa kaitseminister Ursula von der Leyen siirdus Euroopa Komisjoni presidendiks.

EPP on suurim fraktsioon Euroopa Parlamendis. Tegemist on Euroopa suurima paremtsentristlike ja kristlike konservatiivide ühendava poliitilise jõuga.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga