Rahandusministeeriumi asekantsler Dmitri Jegorov rääkis täna riigikogus riiklikult olulise tähtsusega küsimuse arutelul, et sotsiaalmaksu lagi Lätis kehtis ainult 2 aastat ja oli tegelikult ebaõnnestumine, sest viis välja väga palju raha aga ei toonud riiki ühtegi kõrgepalgalist töökohta. Jegorovi väitel on Eesti pikka aega ülemaksustanud madalaid palku ja alamaksustanud kõrgeid palku. “Esimene pool on nüüd nagu lahendatud,” viitas Jegorov aasta algusest käivitunud tulumaksureformile, mis vähendas järsult madalapalgaliste tulumaksu.
Reformierakond kutsus Dmitri Jegorovi riigikogu maksuteemalise arutelule lootusega, et varem kriitiliselt esinenud asekantsler Jegorov toetab ehk oma ettekandega ka nende valitsuse maksupoliitika pihta suunatud kriitikat aga juhtus hoopis vastupidi. Jegorov lasi oma esinemises põhja Reformierakonna retoorika, et Eesti tööjõumaksud on Euroopa mõistes liiga kõrged ja seetõttu tuleks pakkuda leevendust kõrgepalgalistele, sealhulgas kas kehtestada lagi või hoopis kaotada sotsiaalmaks. Jegorov ei öelnud, kas tema arvates peaks 500-eurone tulumaksuvabastus kehtima kõigile töötajatele, pidades seda poliitiliseks valikuks. Küll aga tõi välja, et ekspertide hinnangul on Eesti kõrgepalgalised tegelikult alamaksustatud. Lisaks tõi Jegorov välja olulise nüansi: “Töötajad ei lahku tööturult mitte madalate maksude, vaid madala palga pärast.”
Ka alkoholi aktsiiside teemal polnud ta opositsiooni kriitikaga lõpuni nõus. Palgatõusude ja alkohol tarbimise kasvu vahel on üldjuhul seos. Kui võrrelda nüüd kiiret palgakasvu ja sisuliselt samaks jäänud alkoholi tarbimist, siis on võimalik, et suuremad aktsiisid on alkoholi tarbimist siiski pidurdanud. Küll aga nentis Dmitri Jegorov, et aktsiiside tõstmisel andis ministeerium ka ohuhinnangu, mis juhtub kui aktsiise tõstetakse liiga palju.