Laupäeval, 15. detsembril, Tallinna Botaanikaaias toimunud Isamaa erakonna volikogu kinnitas valimisnimekirjad 2019. aasta Riigikogu valimisteks.

Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul näitavad Emori küsitlustulemused, et Isamaa toetus on kasvamas. „See annab meile valimisteks väga hea stardipositsiooni,” ütles Isamaa esimees.

„Meie valimisnimekiri peegeldab erakonna prioriteete tulevatel valimistel, milleks on eesti keel ja kultuur, kasvav eesti pere, tugev kaitsevõime ning inimeste õigus otsustada ise oma pensioniraha kogumise üle,“ ütles Helir-Valdor Seeder.

Isamaa volikogu esimehe Sven Sesteri sõnul läheb Isamaa valimistele täisnimekirjaga, kus on kokku 125 kandidaati.

„Nimekirjas on nii kauaaegsed tublid Isamaa liikmed, erakonnaga taasliitunud väljapaistvad ühiskonnategelased kui ka tuntud uued tulijad. Mul on hea meel tõdeda, et kandideerijaid leidub kõigist eluvaldkondadest ning nimekirjas on palju oma valdkonna spetsialiste,“ ütles Sester.

Isamaa valimisnimekirja ringkondade kolm esinumbrit 2019. aasta Riigikogu valmistel on:

 • Ringkond nr1 (Tallinna Haabersti, Kristiine, Põhja-Tallinna linnaosa) – Tarmo Kruusimäe, Mart Luik, Helen Hääl
 • Ringkond nr2 (Tallinna Kesklinna, Lasnamäe ja Pirita linnaosa) – Sven Sester, Viktoria Ladõnskaja-Kubits, Riina Solman
 • Ringkond nr3 (Tallinna Mustamäe ja Nõmme linnaosa) – Urmas Reinsalu, Mart Nutt, Elle Kull
 • Ringkond nr 4 (Harju- ja Raplamaa) – Jüri Luik, Toomas Tõniste, Kalle Muuli
 • Ringkond nr 5 (Hiiu-, Lääne- ja Saaremaa) – Raivo Aeg, Mart Maastik, Georg Linkov
 • Ringkond nr6 (Lääne-Virumaa) – Marko Pomerants, Üllar Saaremäe, Tamara Vahtra-Aasmets
 • Ringkond nr7 (Ida-Virumaa) – Siim Kiisler, Tiit Salvan, Marja-Liisa Veiser
 • Ringkond nr8 (Järva- ja Viljandimaa) – Helir-Valdor Seeder, Kaia Iva, Priit Värk
 • Ringkond nr 9 (Jõgeva- ja Tartumaa) – Aivar Kokk, Eva Kams, Tiit Lääne
 • Ringkond nr 10 (Tartu linn) – Tõnis Lukas, Lauri Vahtre, Mihhail Lotman
 • Ringkond nr 11 (Võru-, Valga- ja Põlvamaa) – Priit Sibul, Merle Jääger, Meelis Mõttus
 • Ringkond nr 12 (Pärnumaa) – Andres Metsoja, Ela Tomson, Lauri Luur

Isamaa nimekirjas torkab silma mõjukate kultuuritegelaste suur hulk. Kandideerivad nii filmiprodutsent Kris Taska, vabakutseline näitleja-lavastaja Üllar Saaremäe, näitlejad Merle Jääger ja Raivo E. Tamm, kultuuritegelane Pille Lill kui lavastaja Ingo Normet.

Hariduse ja eestikeelsele õppele ülemineku eest seisvad Tartu kutsehariduskeskuse juht ja endine haridusminister Tõnis Lukas, keeleteadlane Mart Rannut, Tartu Tervishoiukõrgkooli rektor Ulla Preeden, Tartu Luterliku kiriku Peetri kooli juht Tarvo Siilaberg, Õpetajate Lehe endine peatoimetaja Kalle Muuli jt.

Riigikaitse- ja välispoliitika valdkonda esindavad kaitseminister Jüri Luik, suursaadik ja diplomaat Tiit Naber, välispoliitika asjatundja Mart Nutt, justiitsminister ja endine kaitseminister Urmas Reinsalu; reservohvitseridena Mart Luik, Raivo E. Tamm ja kaitseliitlane Üllar Saaremäe.

Ettevõtluse, majanduse- ja rahanduse valdkondi esindavad olümpiamedalist ja rahandusminister Toomas Tõniste, endine rahandusminister Sven Sester, riigikogu rahanduskomisjoni liige Priit Sibul ja erakonna esimees Helir-Valdor Seeder.

Erakonna  esimehe Helir-Valdor Seederi puhul on tegemist kõige pikemaajalisema Eesti põllumajandusministriga, kes tunneb läbini põllumajanduspoliitikat.  

Kommentaarid artiklile “Isamaa tegi valimisnimekirjad avalikuks

 • 15. dets. 2018 kell 20:36
  Permalink

  Oleks tark siiski kõik 125 inimest avaldada. See on tasuta võimalus erakonnale antud oma kandidaatidele reklaami teha läbi kõigi olulisemate väljaannete – ei ole tark niisuguseid asju kasutamata jätta.

  Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga