Aivar Kokk: rahandusminister ei leia aega lisaeelarve tutvustamiseks

Riigikogu on Aivar Koka sõnul valmis pingutama, et lisaeelarvet menetleda ning rahandusminister võiks leida aja, et lisaeelarvet tutvustada. Foto: Erik Peinar, Riigikogu

Riigikogu rahanduskomisjoni 18. märtsil peetud erakorralisel istungil oli suur üllatus, et rahandusminister ei leidnud aega tulla tutvustama 2021. aasta lisaeelarvet. Kahetsusväärselt selgus, et minister ei leia selleks aega ka järgmise nädala esmaspäeval.

„Erakorralisel komisjoni istungil ootasid rahanduskomisjoni liikmed rahandusministrit tutvustama 2021. aasta lisaeelarvet. Ootamatult, aga selgus, et rahandusminister ei saanud komisjoni istungil osaleda. Samuti selgus, et tal ei ole võimalik osaleda järgmise nädala esmaspäevasel istungil,“ kirjeldas komisjoni liige Aivar Kokk (Isamaa) toimunut.

Koka sõnul on rahandusministri ajanappus seda vastuolulisem, et hommikuses teates rõhutas peaminister Kaja Kallas, et ta loodab Riigikogu koostööle lisaeelarve eelnõu kiirel menetlemisel. „Tänases kriisiolukorras vajab kiiret tuge nii tervishoid, haridus kui ka ettevõtlussektor. Oleme Riigikogus valmis pingutama selle nimel, et lisaeelarvet menetleda ning rahandusminister võiks leida aja, et rahanduskomisjoni istungil lisaeelarvet tutvustada,“ ütles Kokk.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga