Marko Mihkelson keeras Eesti 200-le selja

Aknaaluste pinginaabrite Marko Mihkelson ja Margus Tsahkna teed lähevad nüüd lahku. FOTO: Tairo Lutter/POSTIMEES

2017. aasta suvel IRList koos Margus Tsahknaga välja astunud Marko Mihkelson kinnitas teisipäeval ERR-ile antud intervjuus, et liitub Reformierakonnaga ja kandideerib nende nimekirjas Riigikogu valimistel Harju- ja Raplamaal. Sellega lõppesid pikaajalised spekulatsioonid, et aknaalune saadik liitub kas Eesti 200 nimelise liikumisega või Reformierakonnaga.

Marko Mihkelson soovis kindla peale minna ja ilmselt ei usu, et Eesti 2oo-st saab asja. Ta kommenteeris oma valikut ERR-ile nii: “Tean Eesti 200 inimesi hästi. Astusime ju koos Margus Tsahknaga IRL-ist välja, oleme riigikogus pinginaabrid ja paljudes küsimustes mõttekaaslased. Aga minu valik oli liituda Reformierakonnaga.”

Väidetavalt oli Eesti 200 Marko Mihkelsoni meelitanud lähenemisega, et nende liikumises oleks ta olnud välis- ja kaitsepoliitika eestkõneleja, samas kui Reformierakonnas on selle valdkonna asjatundjaid päris pikk nimekiri. Sellele vaatamata otsustas Mihkelson oma pinginaabri pakkumise kõrvale jätta.

Marko Mihkelson astus Res Publica liikmeks 2001. aasta detsembris. Res Publica ja Isamaliidu liitumise järel sai temast IRL-i liige. Ta astus sealt koos Margus Tsahknaga välja 26. juunil 2017. Viimastel riigikogu valimistel 2015. aastal kandideeris Mihkelson IRL-i nimekirjas Eesti suurimas ringkonnas Harju- ja Raplamaal, kus sai 2842 häält. Enne poliitikukarjääri töötas Mihkelson ajalehes Postimees erinevatel ametikohtadel ning Balti Venemaa Uurimise Keskuse direktorina.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga