Jüri Luik juhatas Zagrebis Euroopa Rahvapartei (EPP) kaitseministrite nõupidamist

Jüri Luik juhatas Zagrebis Euroopa Rahvapartei (EPP) kaitseministrite nõupidamist. FOTO: sotsiaalmeedia

Täna toimus Euroopa Liidu kaitseministrite nõupidamise eel Euroopa Rahvapartei (EPP) ministrite nõupidamine. EPP kaitseministrite nõupidamise eesistuja, Eesti kaitseminister Jüri Luige sõnul annavad EPP ministrite kohtumised Eestile täiendava võimaluse enda huvide kaitseks julgeolekupoliitikas.

„Kohtumisel avaldati solidaarust Kreekale ning arutati olukorda Kreeka piiril. Samuti avaldati muret, et olulised kaitsealased programmid nagu näiteks sõjaline mobiilsus saavad järgmises EL-i mitmeaastases finantsraamistikus vähem ressursse,“ ütles Luik.

“Kahetsusväärne, et sõjaline mobiilsus, mis on nii oluline Euroopa kaitseks, on jäänud senistes eelarveplaanides vajaliku tähelepanuta. Usun, et Euroopa Rahvapartei seisab selle eest, et olukorda muuta,“ lisas Luik.

Lisaks toetati nõupidamisel Saksamaa ideed koostada dokument pealkirjaga „Strateegiline  kompass“, mille raames kaardistatakse ning arutatakse läbi erinevad Euroopa Liitu ähvardavad julgeolekuohud.

EPP on suurim fraktsioon Euroopa Parlamendis. Tegemist on Euroopa suurima  paremtsentristlike ja kristlike konservatiivide ühendava poliitilise jõuga.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga