Reedel algab kuues Arvamusfestival

Arvamusfestivali IRLi ala 2017. aastal

10.-11. augustil 2018 toimub Paides kuues Arvamusfestival, mis toob kokku Eesti inimeste ja ühiskonna jaoks tähendusrikkad teemad. Arvamusfestivali kava saab vaadata SIIT.

Erakond Isamaa alal toimuvad arutelud 11. augustil.

  • Kell 12:00-13:30 Kuidas saada palju lapsi?

Otsus saada palju lapsi sõltub paljudest erinevatest teguritest. Keskmine eestlane soovib kahte või kolme last, kuid reaalsuses need soovid ei täitu. Paneel keskendub põhjustele ja teguritele, mis mõjutavad laste saamist ning osalejad jagavad isiklikke kogemusi ja seisukohti.

Moderaator – Marii Karell (ajakirjanik)

Osalejad: Priit Sibul (Riigikogu liige, 4 lapse isa), Siiri Oviir (Eesti Naisliidu esinaine), Kerstin Meresma (Postimehe ajakirjanik)

  • Kell 15:00-16:30 Kes tegelikult juhib Eesti riiki?

Eestis on kõrgeima võimu kandja rahvas, kes valib enda esindajad Riigikogusse. Otsuseid, mis mõjutavad riigi edasist käekäiku ei langeta aga ainult valitud rahvasaadikud ja vabariigi valitsus. Neid mõjutavad erinevad rahvaalgatused, poliitilised liikumised, ärihuvid ja riigiametnikud. Legendid kantsleritest – ministeeriumite hallidest kardinalidest on märk sellest, et olulisi valikuid ei langeta ainult rahva poolt valitud esindajad. Kes juhib Eesti riiki tegelikult?

Moderaator – Mart Luik (meediategelane, Tallinna Linnavolikogu aseesimees)

Osalejad: Mart Nutt (Riigikogu liige, Isamaa), Urmo Kübar (Vabariigi Presidendi vabakonnanõunik), Veiko Tali (Rahandusministeeriumi kantsler), Urmo Soonvald (Eesti Päevalehe peatoimetaja)

  • Kell 18:00-19:30 Kas II pensionisammas on raha põletamine?

Meie pensionifondide esindajad on korduvalt rääkinud, et ainuüksi teisest sambast ei piisa vanaduspõlves toimetuleku tagamiseks. Erakondadele meeldib rääkida pensioni maksmisest tänastele pensionäridele, kuid kes esindab tänaste pensionikogujate huve? Kas väärtust kaotava raha „riiulisse tõstmine“ on mõistlik või tuleks kaaluda alternatiivseid lahendusi?

Moderaator – Kalle Muuli (meediategelane)

Osalejad: Helir-Valdor Seeder (Isamaa esimees, Riigikogu liige), Kristjan Järvan (ettevõtja), Kristi Saare (Tuleva fondi esindaja, kogukonna juht), Mart Jesse (Kindlustusseltside Liidu juhatuse esimees), Eiki Nestor (Riigikogu esimees, sotsiaaldemokraat)

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga