Rahvastikuminister Solman jätab koroonaviiruse tõttu ära visiidi Peterburi

Rahvastikuminister Riina Solman. Foto: Siim Solman

Rahvastikuminister Riina Solman andis sotsiaalmeedia vahendusel teada, et ta jätab koroonaviiruse tõttu ära visiidi Peterburi. Riina Solman kirjutab Facebookis järgmist:

Jätan koroonaviiruse leviku tõttu ära nädalavahetusele planeeritud visiidi Peterburi. Lähtun asjakohaste ametkondade soovitustest vältida võimalusel välisreise.
Olen juba pikalt üleilmse eestluse edendamise raames soovinud lähemalt tutvuda meie ida-diasporaa eestluse kandjate ning töötegijatega. Ennetus on aga olulisem nii vajalikust välislähetustest, et aidata kaasa suurema viirusepuhangu ärahoidmisele Eestis. Loodan selle reisi ette võtta lähitulevikus.

Peterburis toimub 14.-15. märtsil Peterburi Jaani kiriku eestseisuse koosolek ja jumalateenistus. Samuti pidin kohtuma peakonsul Carl Eric Laantee Reintamme, piiskop Tiit Salumäe, Jaani kiriku kontserdisaali juhi Jüri Leiteni ning Peterburis elavate eestlastega. Mul on siiralt kahju, et kõik need kohtumised edasi pean lükkama, kuid usun, et antud juhul on targem hoolida meie kõigi tervistest kui hiljem kahetseda, et seda ei teinud. Peame kõik olema hoolsad, et ennetada viiruse laialdast levikut Eestis.
Oluline on siinkohal märkida, et Eestis ei ole praegu tuvastatud haiguse kohapealset levikut. Tänase seisuga on Eestis 13 koroonaviirusega nakatanut, kes kõik said viiruse välisreisil. Täpsemat infot soovituste ja käitumisjuhiste kohta saab Terviseameti kodulehelt www.terviseamet.ee/et/uuskoroonaviirus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga