Solman: kiriku roll on rahututel aegadel rahu ja leppimist tuua

Konverents Nordic-Baltic Ecumenical Secretaries’ Meeting. FOTO: Eesti Uudised

Rahvastikuminister Riina Solman rõhutas täna toimunud Põhjala- ja Baltimaade kirikute oikumeeniliste sekretäride kohtumisel kiriku rolli olulisust rahututel aegadel rahu ja leppimise toojana. 

Rahvastikuminister keskendus 11. märtsil peetud kõnes ühiskonna ootustel kirikutele. “Eesti puhul näib, et ühiskonna ootus kirikutele on, et kirik tooks rahu inimeste ellu. See tähendab siin maailma nurgas mitte suurte globaalsete probleemide lahendamist, vaid üksikisiku häda, vaeva ja puudusega tegelemist, tööd puudust kannatajatega ja elu hammasrataste vahele jäänutega,“ nentis Solman.

Ta lisas, et meie  keerulise ajalooga Eestis kuulub kindlasti leppimise ja lepitamise juurde ka mineviku valupunktide ja raskete juttude ning ajaloosündmuste selgeks rääkimine, mitte nende maha vaikimine või ilustamine. „Nii on lepitajaks olemise juures oluline mäletamine ning kirikute roll mäluasutusena, kasvab sedamööda, mida kiiremaks meie ühiskondlik elu muutub,“ tõdes Solman.

10.-12. märtsil kogunevad Tallinnas Põhjala- ja Baltimaade kirikute oikumeenilised sekretärid, et arutada kirikute rolli lepitamise ja ühtsuse poole liikumisel ühiskonnas.  Vastavad kokkutulekud toimuvad regulaarselt, esmakordselt on võõrustajaks Eesti Kirikute Nõukogu Tallinnas.

Rahvastikuminister vastutab rahvastiku- ja perepoliitika kujundamise, üleilmse eestluse edendamise, rahvastikutoimingute koordineerimise, uussisserändajate kohanemise ning usuasjade ja kodanikuühiskonna arengu eest. Rahvastikuministri eesmärgiks on rahva kestlikkus ja areng.

Riina Solman on rahvastikuminister alates 29.04.2019.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga