Setomaal avati Petserimaa Vabadussõja monument

Esmaspäeval avati president Kersti Kaljulaidi osavõtul Setomaale Värskasse püstitatud Petserimaa Vabadussõja monument.

Monumendi algatuse peamine eestvedaja Seto Kontressi Vanemate Kogu peavanem Aare Hõrn ütles et Petserimaa Vabadussõja ausammas ei ole ühe väikese huvirühma eraasi. “See on riikliku ja rahvaliku auvõla tasumine. Petserimaa lahingutes langes Vabadussõjas esilgse uurimise põhjal ligi 350 võitlejat.”

Ausamba pidulik avamine toimus Eesti mõistes kõige kõrgemal tasemel. Lisaks Setomaa kohalikele liidritele ehk Setomaa ülemsootskale, vallavanemale ja kongressi vanemate kogu peavanemale osalesid tseremoonial president Kersti Kaljulaid, kaitseväe juhataja Martin Herem, riigikogu Setomaa toetusrühma esimees Priit Sibul ning kaitseväe, Kaitseliidu Võru ja Põlva maleva ning Eestis teenivate liitlaste liputoimkonnad.Tseremoonial pidi osalema ka peaminister Jüri Ratas, aga tema oli Brüsselis hõivatud Euroopa Liidu eelarve- ja toetusmeetmete nõupidamistega.

Monumendi õnnistamisel loeti ette kõigi teadaolevate Petserimaa rindel Vabadussõjas ligi 350 langenute nimed, kaitseliitlased lasid nende auks aupaugud ning monumendi avamise järel toimus pidulik läbimarss ausamba väljakult põhjalaagri endises asukohas oleva taastatud kindral Reegi suvilani Kaitseliidu Võru maleva ratsaüksuse osavõtul.

Üritusel osalesid ka Vabadussamba rajamisega seotud Isamaa peasekretär Priit Sibul ja Riigikogu liige Raivo Tamm.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga