Kas Eesti 200 juba laguneb- Rait Kuuse otsustas nende nimekirjas mitte kandideerida

Uue poliitilise liikumise Eesti 200 üks tuntumaid liikmeid Rait Kuuse on väidetavalt otsustanud Riigikogu valimistel mitte kandideerida. FOTO: MIHKEL MARIPUU/EESTI MEEDIA

Liikumist Eesti 200 on tabanud esimesed tõsisemad tagasilöögid. Sotsiaalministeeriumi asekantsler Rait Kuuse, kes alles kuu aega tagasi liikumisega avalikult liitus põhjendades seda sellega, et liikumise ideed ja inimesed on talle sümpaatsed, on oma meelt muutnud. Samaaegselt Eesti 200 liitumisega avaldas asekantsler pika arvamusartikli, kus kirjeldas, mis kõik on Eesti riigis valesti. Lugejaid pani see artikkel imestama, miks aastaid kõrges riigiametis töötanud mees oma kolleegide ja iseenda senisele tööle nii kehva hinnangu annab.

Nüüd olevat asekantsler Rait Kuuse otsustanud, et ei kavatse lähenevatel riigikogu valimistel Eesti 200 nimekirjas kandideerida ja soovib teha jätkuvalt karjääri tippametnikuna. Rait Kuuse loobumine parteipoliitikast on järjekordne tagasilöök Eesti 200 liikumisele, mis alles üritab erakonnaks saada.

Möödunud nädalal liitus Keskerakonnaga Baruto ehk Kaido Höövelson, keda Eesti 200 oli pikalt oma ridadesse meelitanud. Isegi Eesti 200 vaimse isa Margus Tsahkna lähim kaasvõitleja ja riigikogu pinginaaber Marko Mihkelson läks kindla peale välja ja eelistas väljakujunemata parteile Reformierakonda.

Korporatsiooni Sakala sõpruskonnast välja kasvanud Eesti 200 jutlustab avatud poliitikat aga samas keeldub avaldamast oma liikmete arvu. Tõenäoliselt on selle põhjuseks väike number, mis ei ennusta erakonnaks saamist. Erinevad allikad on nimetanud Eesti 200 liikmete arvuks 150-200 inimest, erakonna registreerimiseks on vajalik vähemalt 500 inimese osalemine.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga