Genova sillavaringus on hukkunud 35 inimest

Mägede ja mere piiril asuvas sadamalinnas Genovas on paljud maanteelõigud ehitatud kõrgete sildadena. Ootamatult kokkuvarisenud sillalõigul sõitsid katastroofi hetkel rohkem kui 30 autot. REUTERS/Massimo Pinca

Põhja-Itaalia sadamalinnas Genovas varises teisipäeval kokku lõik maanteesillast, mille tulemusena on hukkunud vähemalt 35 inimest ja vigastatud on 16 inimest. Päästetööd veel käivad ja seetõttu kardetakse, et hukkunute arv võib suureneda. 

Tsiviilkaitseametnik Luigi D’Angelo hoiatas, et “andmed võivad täieneda ja kahjuks on täiendustes (arvud) suuremad”. Vigastatutest kümne seisund on kriitiline.

Kiirteel A10 asuvast Morandi sillast varises kokku 80-meetrine lõik, mis kukkus ühele tööstuspiirkonnale, peamiselt raudteerööbastele. Lõik murdus lahti tugeva tormi ajal umbes kohaliku aja järgi kell 11.30.

Sillalõik asus maapinnast umbes 45 meetri kõrgusel.

Tsiviilkaitseameti juhi Angelo Borrelli sõnul oli lagunenud sillalõigul varingu hetkel 30-35 sõiduautot ja kolm raskeveokit.

Sündmuskohale viidi otsingukoerad ning varemete tõstmiseks ka rasketehnika. Päästetöödes osaleb 200 tuletõrje töötajat.

Tuletõrje teatel on päästjad mures gaasitorude olukorra pärast.

Võimude esialgsel hinnangul põhjustas varingu struktuuriviga. Sild ehitati 1960. aastatel, valmis 1967. aastal ning sai nime selle disaininud Riccardo Morandi järgi.

Ettevõtte Atlantia alla kuuluv maanteede operaatorfirma Autostrade ütles, et sillal käisid hooldustööd.

Transpordiminister Danilo Toninelli sõnul valmistuti 20 miljoni euro suuruseks hankeks, et teha sild turvalisemaks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga