Opositsioonierakondade juhid roheliste algatatud petitsioonile alla ei kirjuta

Indrek Saar ja Kaja Kallas ei kavatse Eestimaa Roheliste abieluvõrdsuse algatust allkirjastada. Foto: Erik Peinar, Riigikogu

Roheliste algatatud petitsioon perekonnaseaduse muutumiseks nii, et abielu oleks määratletud kahe täiskasvanu vahelise liiduna, sõltumata inimese soost, on 26. oktoobri pärastlõunase seisuga kogunud üle 26 000 allkirja. Nüüd kutsuvad Eestimaa Rohelised teisi parteisid poliitilistest mängudest loobuma ja nende perekonnaseaduse muutmise algatust toetama.

Ent opositsioonierakondade juhid Kaja Kallas ja Indrek Saar ei plaani abieluvõrdsuse algatust allkirjastada. Reformierakonna juht Kaja Kallas ütles Eesti Päevalehele, et ei kavatse petitsiooni toetada, sest see täidaks EKRE soovi minna nende lahinguväljale kaklema. “Siis nad saavadki öelda, et abielu institutsiooni rünnatakse,” sõnas ta.

Ka sotsiaaldemokraatide esimees Saar ütles, et kuigi mitmed sotsiaaldemokraadid on petitsioonile juba alla kirjutanud, siis tema seda ei tee. „Ma tunnustan igasugust selleteemalist kodanikuaktiivsust, kuid praegu on kõige olulisem ära hoida referendum, mis püüab meid ajas tagasi viia. See on see, kuhu tuleks oma jõud ja energia koondada,” märkis sotside esimees.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga