Paavsti juhitud missal Tallinnas teenib üle saja preestri

Foto: Scanpix/Madis Sinivee

Täna Tallinnasse visiidile saabuva paavst Franciscuse missal teenib koos kirikupeaga üle saja preestri.

Katoliku kirikupea juhib teisipäeval Tallinnas missat, millel osaleb umbes 10 000 inimest, sealhulgas välismaalasi mitmetest Euroopa riikidest, ütles Eesti Rooma-Katoliku Kiriku pressiesindaja Marge-Marie Paas. Koos paavstiga teenib 104 preestrit ning missal osaleb ka 14 piiskoppi.

Püha Missa on katoliku kiriku kõige tähtsam tseremoonia, ütles missa korraldamist juhtiv isa Wodzisław Szczepanik septembri algul peetud pressikonverentsil. Missa esimeses osas kuulutatakse jumalasõna ning selles räägib paavst Franciscus. Teises osas antakse katoliiklastele armulauda.

Szczepaniki sõnul jagatakse kõigile missale registreerunutele kohapeal bukletid, kus missal toimuv on lahti seletatud ning jagatakse ka käitumisjuhiseid. Sama tehakse visiidi ajal kättesaadavaks ka internetis, et nutitelefoni kasutajad saaksid paavsti visiidi kohta infot otse oma seadmest.

Kokkuleppel Tallinna linnavalitsusega paigutatakse ka Vabaduse väljaku lähedusse vähemalt üks suur ekraan, kust saavad missat jälgida need, kes Vabaduse platsile ei mahu. “Siin oleneb osalus ilmselt palju sellest, milline on ilm 25. septembril,” tõdes Paas.

Eesti Rooma-Katoliku Kiriku pressiesindaja rõhutas siiski, et missa ei ole ei kontsert ega etendus vaid liturgia ning seda viib läbi paavst, kes on eelkõige vaimne juht.

Vabaduse väljakul teeb paavst plaanide kohaselt enne missa algust kell 16.30 ka ringsõidu oma legendaarse sõidukiga, et kohaetulnuid tervitada.

Paavst Francsiscus külastab Eestit oma Balti riike hõlmava ringsõidu käigus, kohtudes Kadriorus president Kersti Kalulaidi ning Eesti valitsuse, kodanikuühiskonna ja diplomaatilise korpuse esindajatega, Kaarli kirikus kristlike noortega ning Peeter-Pauli katedraalis kiriku abisaajatega.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga