Aare Tark: Tallinna Sadam on hoopis teine ettevõte kui kolm aastat tagasi

Tallinna sadama nõukogu esimees Aare Tark. FOTO: Scanpix/LIIS TREIMANN

Tallinna Sadama nõukogu esimees Aare Tark ütleb, et praegu on Tallinna Sadam hoopis teine ettevõte kui kolm aastat tagasi. Usutluses räägib ta, miks aktsiate avaliku esmaemissiooni (IPO) hind oli selline, mida mõni peab liiga kõrgeks ja miks mõni väikeaktsionär nii vähe aktsiaid sai.

Loe pikemalt Postimehe portaalist

Riigikogu majanduskomisjoni esimees Sven Sester kirjutas sotsiaalmeedias:

“Kuigi üks tänane opositsioonierakond [Reformierakond – toim] oli paar aastat tagasi vastu, saime siiski professionaalsed poliitikud nõukogudest välja ja lõime eraettevõtjate ülekaaluga nimetamiskomitee uute nõukogu liikmete leidmiseks.

Peale seda lõpetasime varasema arusaamatu sponsorluspoliitika ning sundisime seaduse jõul suuremad riigi omandis olevad ettevõtted avalikustama kvartaalselt oma majandustulemusi ja neid ka selgitama. Kõik selleks, et juhtimine ja aruandlus muutuks läbipaistvamaks ja efektiivsemaks.

Järgmisena võtsime ette ettevõetete turule toomise. Kui aus olla, siis viimane mälestus oli 10 aasta tagusest ajast ja siis ka paraku vastupidine, kui suurest vastuseisust ja isegi ülestõusnud altkäemaksusüüdistusest hoolimata surus valitsus peale otsuse taasriigistatada Eesti Raudtee. Nüüd on väheke teised ajad – Tallinna Sadama vähemusosalus on börsile toodud. Ees ootab Eesti Energia taastuvenergia tütarettevõtte vähemusosaluse turule toomine.”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga