Guardian: Tallinn liigub Reidi teed ehitades vales suunas

Reidi tee on jõudnud linnaplaneerimise halva näitena Briti mõjuka päevalehe The Guardian veergudele. KUVATÕMMIS

Briti ajaleht The Guardian toob linnade keskkonnakujunduse vigadest kirjutades Tallinnat näitena linnast, mis mere äärde suurt magistraali ehitades liigub vastassuunas maailma urbanistika kaasaegsete põhimõtetega.

“Teised linnad liiguvad isegi hullemini vastuvoolu. Eesti pealinn Tallinn on otsustanud investeerida täiesti uue kiirtee ehitamisse kesklinna, et anda veoautodele parem ligipääs sadamasse,” kirjutab Guardian. “Selle käigus kaetakse sillutisega linna ainus mereäärne park. Absurdi tipuna on linn lubanud ehitada promenaadi ja avaliku ruumi kitsale ribale, mis jääb mere ja mitmerealise liiklusega tee vahele,” tõdeb Guardianis kirjutav Soome teadlane ja tulevikuurija Timo Hämäläinen.

Lehes tuuakse rohkelt näiteid Soome ja teiste riikide linnade arengust, kus linnakeskustesse uusi teid ja parklaid või linnaäärtesse hiiglaslikke kaubanduskeskusi ehitades suretatakse keskused välja või suurendatakse linnades liiklusummikuid.

Positiivse näitena toob Guardian esile Oslo, mis on rekonstrueerinud oma mereäärse endise tööstuskvartali kortermajadeks, büroodeks ja vaba aja veetmise kohtadeks. Samuti on Oslo rajanud mere äärde uue ooperimaja. Sellised arendused on muutnud Norra pealinna üheks kõige konkuretsivõimelisemaks linnaks Euroopas, märgib autor.

Tallinna Kommunaalamet ja riigihanke võitnud ühispakkuja KMG Inseneriehituse AS ja Verston Ehitus OÜ allkirjastasid 22. juunil 38,1 miljoni eurose töövõtulepingu Reidi tee ehituseks.

Reidi tee ehitamise kava on saanud keskkonnakaitsjatelt ja kodanikuaktivistidelt rohkelt kriitikat.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga