Guardian: Tallinn liigub Reidi teed ehitades vales suunas

Reidi tee on jõudnud linnaplaneerimise halva näitena Briti mõjuka päevalehe The Guardian veergudele. KUVATÕMMIS

Briti ajaleht The Guardian toob linnade keskkonnakujunduse vigadest kirjutades Tallinnat näitena linnast, mis mere äärde suurt magistraali ehitades liigub vastassuunas maailma urbanistika kaasaegsete põhimõtetega.

“Teised linnad liiguvad isegi hullemini vastuvoolu. Eesti pealinn Tallinn on otsustanud investeerida täiesti uue kiirtee ehitamisse kesklinna, et anda veoautodele parem ligipääs sadamasse,” kirjutab Guardian. “Selle käigus kaetakse sillutisega linna ainus mereäärne park. Absurdi tipuna on linn lubanud ehitada promenaadi ja avaliku ruumi kitsale ribale, mis jääb mere ja mitmerealise liiklusega tee vahele,” tõdeb Guardianis kirjutav Soome teadlane ja tulevikuurija Timo Hämäläinen.

Lehes tuuakse rohkelt näiteid Soome ja teiste riikide linnade arengust, kus linnakeskustesse uusi teid ja parklaid või linnaäärtesse hiiglaslikke kaubanduskeskusi ehitades suretatakse keskused välja või suurendatakse linnades liiklusummikuid.

Positiivse näitena toob Guardian esile Oslo, mis on rekonstrueerinud oma mereäärse endise tööstuskvartali kortermajadeks, büroodeks ja vaba aja veetmise kohtadeks. Samuti on Oslo rajanud mere äärde uue ooperimaja. Sellised arendused on muutnud Norra pealinna üheks kõige konkuretsivõimelisemaks linnaks Euroopas, märgib autor.

Tallinna Kommunaalamet ja riigihanke võitnud ühispakkuja KMG Inseneriehituse AS ja Verston Ehitus OÜ allkirjastasid 22. juunil 38,1 miljoni eurose töövõtulepingu Reidi tee ehituseks.

Reidi tee ehitamise kava on saanud keskkonnakaitsjatelt ja kodanikuaktivistidelt rohkelt kriitikat.

Kommentaarid artiklile “Guardian: Tallinn liigub Reidi teed ehitades vales suunas

 • 11. jaan. 2022 kell 10:45
  Permalink

  See kommentaar on jäetud 11.01.2022 – 12.44
  ……………………………………………………………………………………
  Kui te nüüd seda Laulupeohiie tapu teed vaatate, siis selle mereäärsed pingid on 6-nurksed ja kesklinnani ääristavad seda 3-nurksed betoonjurakad (mõned samasugused on plastist ja seest helendavad). Lisaks põlevad mõttetult ka öösiti seal sajad UFO-laternad, andes ka Maale ohtlikele tsivilisatsioonidele märku, et nad aga tulgu, nagu vabamüürlased, meie rahvuste segapudruna kokkusegamise abil meie hävitamiseks, ka meie päris-Maalastele igast meediast laustuututavad, et avasta uus planeet.
  …………………………………………………………………………………..
  Reidi teelt on Klandorfi-Kõlvarti-Riisalu poolt pandud läbi sõitma ADL-sionismi 666-satanismi ülemvõimu tähistav nr 66 buss. Viimane neist on hoolitsenud ka rahvuslikkust tõstma hakanud Tallinna TV, tallinnlaste oma Ühistupanga, vaestel pensionäridel, enesevääärikust säilitades toime tulla aidanud LiPo ja omariikluse taassündi meeles hoidva MRP-busside firma hävitamise eest, On nüüd suundunud oma vabamüürlust vähina Läänemaale juurutama, häirima Lihula patrioote ja juba aastaid tagasi RSR-(Bilderb)orgiastuma hakanud Keskerakonnast lahkunud Mikku.
  ……………………………………………………………………………………
  Seda (ja nüüd ka kõiki Tallinna muid rohealasid) haldab Kadrioru pargi juht Ain Järve, kes kavatseb Kunstimuuseumi lossi vastas kõik 200-300 aastased põliseks kasvanud puud võib-olla soolaga välja viia ja istutada sinna staadionikujuliselt edasi teravate metalltahvlitega mälestuspuid, teha 14 purskkaevu. Fred Jüssi rääkis video-usutluses Kadrioru lutikale, miks ta enam Kadrioru pargis eriti käia ei taha. See on looduspõlisuse sihilik tapp, mis toimub kogu Tallinnas ehk Kalevas. Aga Ain Järve kirjutas ajalehes Pealinn, et Reidi tee on Kadrioru pargi loomulik jätk (kuna ta on lasknud oma põlislooduslikest asukohtadest sinna mõned kivid tassida?). Ka Viljandis ja Haapsalus ning mujal. Ikka sisuliselt raha-rohepesuna.
  …………………………………………………………………………………………….
  Kust see tuleb? Kas mitte ADL-sionistidele alluvate vabamüürlaste puntidest (ohtuleht & 681096, comment 9.06.2015, kl.22.25 ; liveinternet & 5010089 & 233047090 ja kommendid)? Näiteks Karmini sugused Joala mõnitajad? Kas seda sorti sionistid, selmet täita oma eesmärki Jeruusalemma naasta, on hakanud kõiki Maailma pealinnu ja linnu kujundama oma sümboleid kandvaiks (antud juhul EL-i) Jeruusalemmadeks?
  ……………………………………………………………………………………………..
  Klandorf ütles mulle juba 12.06.2018 Pirita Paadisadamas tema erakonna potentsiaalsete toetajatega kohtumisel, et temagi näeb, et tulevikus peavad veokid ringteelt otse Muugale päädima. Endine abilinnapea ja Savisaareliitlane 2017, Maslov ning remmelgakaitse ametlik algataja Vegard Emanuelsen koguvad nn ühisrahastust väidetavalt Valgevenes selleks tehast omavale Junitskile (kas see on juudi nimi?), kes tahab endale suure patendi kasumi säilitada, selle eest, et rahva rahaga teha SkyWay (SkyWay.com, taevatee.ee, ideeline osa: hingetee.ee),
  ………………………………………………………………………………………….
  mille esindajad kutsus Tõnu Kalvet
  …………………………………………………………………………………………
  (2021 valimistelt siiani 10.01.2022, või vähemalt novembrini 2021, Reinsalu kampaaniajopes käiv ja end Rahvuslaste Tallinna Klubi juhiks pidav, kuigi on 2017 valimistel osalenud Keit Pentuse tiiva Kopli kampaanias)
  ……………………………………………………………………………………..
  klubi suvepäevale 5 tunni jooksul tugevalt reklaami tegema. Maslovi ja ta Susi hotelli kontori äripartneri, et naad meelitaksid meiltki väja SkyWay, kui Rail Balticu asemele kavandatava ja läbilaskevõimelt sellest kiirema ning hulga läbitavama, ühisrahastust.
  ……………………………………………………………………………………………
  Esitasin Klandorfile ka e-kirjaga Reidi tee asenduse kava, mille kohaselt 21 000 000 euro eest kokku (selle ehituseks kavandatud 38 ja tegelikult kulutatud ca 42 miljoni asemel), Tallinna Kadrioru, Pirita ja Lasnämäe kogukonnad saavad, Reidi teele plaanitud eelarvest endi omandisse 2-3 kogukonnalaeva, mis sõidavad Muugalt Rootsi ja Soome. Pirita teel suurendatakse esialgu busside arvu 10 võrra ja tõstetakse nende kiirus 70-ni. Paari miljoni eest kompenseeritakse viimsilastele 3000-5000 auto liisingust loobumine ja Kasko kavandatud maks, et nad harjuksid bussiga Tallinna sõitma. Hiljem ehitatakse Tallinnast Viimsisse ripp-tross trammitee, millest makstaks Junitskile vaid vähest patenditasu, mitte tema kaudu ei saaks ka muud pandeemilised-galakteemilised-universaalsed vabamüürlased meie ühistranspordi üle otsustamise ligi.
  ………………………………………………………………………………………..
  Klandorf ütles selle peale 12.06.2018, et Reidi tee peab juba sellepärast tegema, et Jõe tänava sademevee äravool ujutab pidevalt üle, et parki tuleb suur kogumisruum (et linna hakkavad nendearust läbima suured ümbersõiduteed ja jalgratastele mõeldud sillad, minu palutud äärekivide jalgratturite heaks laugemaks lõikamise saavutamiseks pidi talt seda üle paluma minuga ühes (aeru)paadis istuv Merle Klandorf). Pealtnägija Reikopi poolt esitletud selle anuma nägemisest selgus, et see on ettekavandatud TalSinki tunneli jaoks nendearust tehtava jaama betoonkonstruktsioon.
  ………………………………………………………………………………………
  Klandorfile, Roheerakonna abilinnapeadele ja Riisalule saatsin 2018 ka ülikooli arvutist leitud referaadi New Yorkis vabamüüristunud Sitsiilia Casa Nostra maffiast. Mulle vastas neist Aleksander Laane, kes siaani juhib vabamüürlase ja ADL-sionistina Roheerakonda, et Cosa Nostra pole nende Casa Nostra, mida ta peab Koidula tn-l koos omasuguste Vseviovidega.Vaata ka 2018 a politseilehe hiiglapikk intervjuu USA suursaadik Joonatan Vsevioviga ja mõtle, miks see seal on. Sellest jutustav dok, kuis USA võim võttis üle Ladina-Ameerikast tuleva narkotee kohalike rahvusvaheliselt väikeste mafioososde osa, nimetas selle ülevõtjana just organisatsiooni Casa Nostra. Seepärast on selge, miks 21.09.2017 põõdis Laane Kadrioru luigetiigi uures mind 45 minutit veenda peamiselt selles, miks oleks temaarust hea Eestis riiklikult kanepiäri seadustamine ning paar pöeva hiljem ilmus uudis-TV-s teade, et Roheerakond tahab poliitiliselt importida eesti päritolu meest, kes olla USA riikliku kanepiäriga miljonäriks saanud ja hiljem rääkis Laane sellest ka Tallinna TV rohemajanduse saates.
  ………………………………………………………………………………..
  Kes riikliku e-narkomaanistamise seaduse nüüd 2019 läbi lükkas?
  ………………………………………………………………………………….
  Laane korraldas ka viimase nn Reidi ehitamise vastase meeleavalduse 21.09.2017, millel oli juba plakat, mis erines teistest, kirjaga ME EI OLE TALLINNA MERELE AVAMISE VASTU. Samuti andis Laane mulle nende kallilt tehtud suure värvilise plagu, millel juba siis oli kujutatud laia sõiduteega Reidi teed ja sinna kavandatavat tulnuka-kaubamagalat, samuti (laevaleidmis-tühermaa kohale) jäetud millegipärast suur tühi laik, mille asukohas on nüüd TalSingi jaamaks mõeldav sadeveekogula.
  ……………………………………………………………………………….
  Osalesin 26.03.2018 ka Eesti Metsa Abiks 3-liikmelise juhtgrupi (Linda-Mari Väli, Indrek Vainu ja mulle tundmatu naine) avatud koosolekul, kus osalesid ka remmelgakaitsjad Vegard Emanuelsen, Mati Olen Oja (IRL) ja endine politseinik “Ugri” Kadi. Teadupärast on Eesti Metsa Abiks korraldanud ära Ratasele oma riiklikust tselluloositehasest ja seeläbi kavandatud rahvuse ühiskasumist loobumise kampaaniaprotestid. Nüüd kavandab selle kasumi saamist erafirma Ida-Virus. 26.03.2018 koososlekul Rahvusraamatukogus oli tunda Mati ja Kadri selget vaenulikkust minu vastu. Mis väljendus selles, et kohtuniku poolt minu kätte usaldatud remmelgakaitsja Karini süüdijätva otsuse dokumendi võttis Mati oma kätte ja ei lubanud mul sellest koopiatki teha. Miks? Kas vabamüürlasd korraldavad nii oma kokkulepitud kohtuprotsesside kohta info levitamise iga hinna eest takistust?
  ………………………………………………………………………………
  Peale seda koosolekut möödus Rahvusraamatukogust ja meie seltskonnast väidetavalt juhuslikult Aleksander Laane, kellega jäin rääkima, et Roheerakond takistaks Maa-Ametil, Rataselt ja (Bilderb)orgialt saadud käskude järgi, müüa pagulaslinna ehituseks (sygiskool.ee/2014 ; Konservatiivide Vaba Sõna 4/2018-10) krunte Kosmose kino ümber, sealhulgas ilma tuumavarjendi taastamise kohustuseta Ahju endise tänava krunte. Samuti, et Roheerakond takistaks Reidi tee ehitust.
  …………………………………………………………………………..
  Kuigi olin EMA-juhtkonnalt ja remmelgakaitse 3-lt korraldajalt eelnevalt koosolekul palunud, et läheme koos otse Russalka juurde, et veenduda mitu põlise Laulupeohiie puud seal tappa kavatsetakse ja kaaluda ka selle pargi kogukonnalaagrina kaitsmist, teadisd nemad ilmselt väga hästi ette, kelle poolel nad tegelikult on. Ütlesid, et kaitsjatel valitseb tööjaotus, st remmelgat kaitsesid hipid, EMA-kad ja Roheerakond, aga Reidi tee ehitust vaidlustab kohtus Kalamaja Selts (või oli see Kalaranna Selts?). Peale minu ja Laane jutuajamist üritasin neile helistada, et veenda neid ikkagi Russalka juurde tulema ja siis otsustama. Kuigi nad olid koos sööma suundunud, siis lõpuks vastas neist mulle vaid üks, kes ütles, et nad läksid juba laiali.
  …………………………………………………………………………..
  Laane ütles 26.03.2021 mu jutu peale, et Reidi tee ehitust pole võimalik takistada. Sain ta jutust aru, et vabamüürlased on selle omavahel kokku leppinud. Ilmselt oli see, peale Ülemiste tee-ehitust lubanud Edgari poliitiliseks tolaks tegemise katse, niisugune pandeemiline Eesti peavabamüürlase Tiit Pruuli kindel kava, mille jalust tuli ka Edgar kindlasti poliitiliselt kõrvaldada.
  …………………………………………………………………………..
  Laane partner, kes korraldas koos EKRE-ga ka aprillis 2017 vabaduse väljaku suure, väidetavalt RailBalticu vastase meeleaavalduse, kus küll juba pooled esinejad olid ostetud rääkima seda pooldavat juttu, oli Roheerakonna teine juht Olev Tinn, kes oli ka vahepeal Tallinna abilinnapea, et nende justkui vastuseisu tules, aga tegelikult nende toel, saaks laia Reidi teed poliitiliselt läbi lükata.
  …………………………………………………………………………..
  kus Elmo Ant jagas,
  ……………………………………………………………..…………..
  oma volitajatega, KaPo Auleegioni Ordeni vabamüürlastega (et.wikipedia.org), Sinisalu ja remmelgatapu-tee ehitanud Nordecon suuromaniku ja Kaubandus-Tööstuskoja juhi Lunamiga (kelle etenduse lõpul, 27.06.2017, käis Ant ise ka remmelga all, videost on see näha, et mõnitada remmelga tõelisi hingega kaitsjaid sellega, et ütles, et igaüks neist võib saada mälestuseks remmelga tüvest lõigatud ketta), kes on ka nüüdse rahvuse täieliku kontrollimise keskuse KaPo juurde ehituse äripartnerid,
  …………………………………………………………………..
  põhimõtteliselt kooskõlastatud ja kalli raha eest trükitud lendlehti, mille kohaselt ta oli saanud 9. maiks 2017 kogu Tallinna kesklinna omaltpoolt Euroliidu liikmelisuse arutluseks kinnipanemise loa, loomulikult selleks, et 9.maid tähistavad vene inimesed ei saaks seal oma miitinguid korraladada ja neil ei saaks olema võimalust Eesti Euroopa Liidu ADL-sionistlikuks eesistumiseks sekkuda ühiskonna aktiivi tänava-tegemistesse, näiteks remmelga ja Laulupeohiie ning ühtaegu lasnämälaste Russalka rannaks väljakujunenud looduse kaitsmisel.

  …………………………………………………………….…………..
  Sellele aprilli 2017 meelevaldusele ilmus esimest korda välja ka Mati Olen Oja loodud nn remmelga-hipide 4 inimese eel-punt, kes istusid peale meelevalduse lõppu millegiparst veel tunni külma maa peal ja tegid Mati rituaale (valmistades avalikkust ette vabamüürlaste remmelga-rituaaliks?). Või ei ole nii ja ma ei saa sellest õieti aru?
  ……………………………………………………………………….….
  Remmelga ja Russalka Laulupeohiie pette-kaitsmisega avalikkuse ja hipide ees esinema määratud Zuzu tähehetk oli korraldatud Laane-Tinni Casa Nostrast eraldi seisvana. Nimelt juba 2015 aprillis panin Salme kultuurimajas korraldatud Telegram-konverentsi korraldajate pundis tähele mitut olulise tähtsusega ühiskondlikku juuti.
  ……………………………………………….……………………..….
  Sealhulgas Rutikut (kes 3.02.2018 Raikkülas, Maakogu Asutava Kogu suurel päeval keelitas mind maarahva mõistet deklaratsiooni päisesse mitte tagasi nõudma (objektiiv.ee artikkel), püüdes mulle seal 4-silma vestluses selgeks teha, et mis ugri maarahva põlisust ma siin nõuan, kui ma ise ka pole 100% seda verd, nagu temagi.
  ……………………………………………………………………………
  Emil Rutiku on loonud patriootide oma ADL-sionistidele allutamiseks, veel 2018 aastal erakonnaks saada soovinud pundi
  …………………………………………………………………….………
  Tark ja Terve Eesti,
  ………………………………………………………………………….….
  koos EKREst väljaheidetud Maria Kaljustega,
  ………………………………………………………………….……….
  kes seelabi sai võimaluse ka kogu Euroopa patrioote marginaliseerida, olles vahepeal Fortress Europe, millegipärast feministlikuna esitletud üle-Euroopalise väidetavalt patriootide ühenduse asejuht, kes küll reetis oma ADL-sionistiks olemise 2017 KOV valimistel, kui tema rahastajaks ja ideoloogiliseks ettekirjutajaks sai tegelikult Reformierakonnast mitte väjaheidetud, paregu Rottsildile alluva Macroni juhitud (Prantsuse) Auleegioni Ordeni (et.wikipedia.org)
  ………………………………………………………………….……..
  keskmise astme vabamüürlane, Kristiina Ojuland.
  …………………………………………………………………………..
  Kaljuste poolt formaalselt juhitud ja Ojulandi kaudu kontrollitud ja rahastatud MEIE TALLINNA valimisliidu üks 2017 KOV valimiste põhitahe oli 3.07.2017 koosolekule kohalekutsutud rahvuslastele (poliitvang Kalju Mätikule, mulle ja tol ajal hea tahtmise korral veel rahvuslaseks peetud Andres Raidile) selgeks teha, et tuleb toetada nende poliitilist soovi ka Reidi (Laulupeohiie tapu) tee valmid ehitada, mis neil juba kohe ei õnnestunud.
  ……………………………………………………….……………….
  Ojuland mängis ka ise Ratasega kokku ja andis (millegiparast le Peni üle-Euroopalise rahvusrindega mitte koostööd tegeva) oma, suure raha eest loodud, Rahvusrinde alt justkui paguluse vastu kogutud 40 000 allkirja avalikkuse ees Ratasele üle, et kinnistada meis teadmist, justkui me ei suuda tulnukate ehk pagulaste nende poolt mass-sisseostule riiklikult vastu seista.
  ……………………………………………………………………….
  Siingi uudistekeskkonnas teises artiklis esitletut puudutav Maria Kaljuste 9.12.2018 Vabaduse väljaku meeleavaldus oli nimelt vabamüürlaste poolt korraldatud vapside mõnitamiseks ja häbivääristamiseks ning vähegi avalikku korra patriootlikkust tagavana Odini hävitamiseks politsei kaasabil. Politsei poolt tegelevad sellega muidugi Emar Vaher ja Kristian Jaani, aga ka Kojamehe kõrvale juba 2017 jalglapallimängudele end marssima sättinud ja sellega Pronksöö sündmusi korralduslikult ette- ja järelkontrollinud nüüdne Põhja Prefektuuri korrakaitsejuht Valdo Põder
  …………………………………………………………..………….
  (kui ma talle e-kirjutasin, MÕNED MINUTID enne seda, mis ajaks oli väjakuulutatud, et lõpeb oksjon, mis olla korraldatud Odinite juhi Buraki väidetava 100 eurose võla tõttu, mille avalikustamise põhjendusel oli Õhtuleht ADL-sionistlikult mitmes artiklis teatanud, et Odin ei tegele enam otseselt avaliku patriootlikkuse vaid lihtsalt ühiskondliku korra tagamisega ja oli selleks kuulutanud, et kohtutäituri abi müüb võla tõttu Odini kaubamärki, mida ma muidugi osta tahtsin, siis KOHE PEALE SEDA kohtutäituri abile minu poolt ostmiseks helistades oli PÕDER juba ilmselt TÄITURI ABILE HELISTADA JÕUDNUD JA TOO TEATAS MULLE, ET VÕLG OLLA JUBA 2 NÄDALAT VAREM TASUTUD, MIS NÄITAS, ET ODINITE LIBERASTISTAMINE AVALIKKUSE EES OLI PUHTALT ÕHTULEHEGA KOKKULEPITUD NÄITEMÄNG) ja
  ……………………………….…………………………………..……
  endine Harku pagulaste Kinnipidamiskeskuse juht (vt ka kuis ta ETV arhiivi 2016 aasta alguse kahekõne saate usutluses Traufeldiga valitud küsimustes-vastustes kokku mängib, et saada ähvardada patrioote, et pagulaste nende poolt massostu füüsilisel takistamisel hakkab politsei meid karmilt kohtlema) Pärtel Preinvalts (ka 2021 Politseilehe ta usutlus).
  ……………………………………………………………..………..
  Läksin 20.08.2020 Vabaduse väljakul, Lutshenko-vastasel Balti Ketil seda vastustama ja küsisin seal ketis tema naabritega katest kinni seisnud Mihhail Lotmani käest, et miks ta on oma põsele hoopis Läti lipu värvinud (et kas ta on semiootikuna millegipärast värvid spekter-peegelpildis segi ajanud)
  …………………………………………………………….……….
  ja tahtsin küsuda veel, et kas ta näeb otsest seost, et 2018 aasta Leedus Vilniuses toimunud Leedu 100. aastapäeval oli millegipärast pea kogu väljak punalippudes, mis kujutasid endast valge Gediminase jpoolt valgelt hobuselt valge lohe tapmist ning kas ta ei näe siin ADL-EL poolt taotluslikult meile klishee tekitamist selleks, et luua mõni aasta hiljem Valgevene protestijateks ostetud noortele sama lipp aga valgel põhjal punase triibuga ja hakata odavalt äraostetavate Balti parlamentide poolt looma poliitiliselt Poola PiS rahvusliku võimu allasurumise võimalusi, läbi selle, et neid õhutatakse selliste sarnaste lippude avaliku klishee-semiootikaga võitlema ühiselt Lukashenko võimult tõukamise heaks ja seega nii slaavlaste ühtse võimu kui Balti ja poola põlisrahvuste ühtse omavõimu lagundamise heaks.
  ……………………………………………………………………..
  Ja küsisin ka, et miks ta ei vasta tema lotman.ee blogis 2020 ilmunud postitustele pandud mu arvustustele (millele ta vastas mulle 2021 suvel Riigikogu ees, et ta lõpetas oma blogis postituste avaldamise, sest minusugused (semiootikud, mitte temasusgused semi(iti)ootikud?) käivad seal roojamas), kuid siis ma talt veel vastust ei saanud.
  …………………………………………………………………….
  Selmet oli,
  …………………………………………………………….……..
  selle järel, kui olin Vabaduse väljakul, ristmku saarel, sinna korrldaja poolt Palace´i eest kutsutud politseipatrulli liikmetele seletanud, et mul on selle keti vastu oma plakatiga protestimine seal täiesti õigustatud ja rahvusluse avalikus ruumis tagamise hädavaaduse mõttes õiguslikult tasakaalustatud, sest vaadaku politseinik möödasõitvat neegrist Bolt-kullerit ja mõelgu, kas ta tahab, et tema tütar hakkab sellistega oma soo jätkamiseks lapsi saama,
  ………………………………………………..…………………
  kui olin järgnevalt ka Märulipolitsei juhtivtöötajale oma seal viibimise ära põhjendanud,
  ………………………………………………….………………
  juba Vaheri või Jaani poolt
  …………………………………………………………………
  (esimese kohta kinnitas 2021 suvel mulle riigikogulane, et tattoo on vabamüürlane, teise kohta patriot sama, mida mul pole olnud võimalik faktiliselt kontsollida, küll aga nende poolt 2021 korraldatud politsei rahvusvastased tegevused seda kinnitavad),
  …………………………….………………………..…………………
  kui seda eri-op´i väga segava rahvuslase ja mu liitlaste likvideerimiseks sealt, kohale kupatatud pika
  …………………………………………………………………………
  modzahheedihabeme taha varjuv Preinvalts,
  …………………………………………………………………………
  kes suutis, JUBA protesti algul, korraldajate palvel minu sinna sobivust KONTROLLINUD, suure bussiga politseinike-paarile selgeks teha, et nad koos inimrööviksid mind oma bussi juurde ja kes tõstsid mind selleks seda rahvustevastast paraadi toetavate, saabuvate jooksjate kolonni eest lihtsalt ära ning Praenvalts hakkas minult täiesti tõsimeeli välja pinnima, et kas minu poolt nimetatud 900 000 põlise hulk on mingi tema poolt teadmata potsentsiaalsete terroristide rühm, keda tema peab hakkama hoolega ühiskondlikult pärssima : )
  …………………………………………………………..
  Preinvalts hoidis mind ligi tunni kinni, panes mind huvituma vastustest tema küsimustele, kuni Reinsalu sai oma kõne peetud, kellele ma ütlesin, kui ta meist mõõdus, et vabamüürlased ärgu unistagu, et nad hakkavad kontrollima meie, 900 000 põlis-ugri meelsust, sealhulgas häälestama meid meie moodi pärismaiselt peremeheliku Lukasheka vastu.
  ……………………………………………………….
  Enne tema 9.12.2018 Vabaduse väljaku niiöelda ÜRO Rändeleppe vastest meeleavaldust helistasin MARIA KALJUSTEle ja ta ütles, et palub plakateid selle mitte võtta, aga igasugused lipud võtkem kaasa. Kohapeal ma ei jõudnud süveneda, et mis lipud seal kõik olid. Hiljem patriootide käest kuulsin, et lavale kinnitatult oli väga imelik lipp. Selgus, et tegu oli VAPSILIPuga, millele oli MÕNITAMISEKS VERERISTINA KINNITATUD VABAMÜÜRLASTE RIST. Selle põhjenduseks ütles Maria mulle samaõhtuses telefonikõnes, et kuna tema teada on see niisuguse templirüütlite ordu lipp, mis ka vastustab masspagulust, siis ta selle lavale kinnitas. TÄIESTI ALATU VÄLJAMÕELDIS
  ………………………………………………………………….……….
  KOGU SEE 9.12.2018 VABADUSE VÄLJAKU MEELEVALDUS OLI KORRALDATUD PEAMISELT SELLEKS, ET SELLE TULEMINA LEIAKS POLITSE PÕHJENDUSE, ET ODIN RAHVUSLIKKU AVALIKKU KORDA KONTROLLIVANA EESTIS HÄVITADA. KALJUSTE LIHTASLT LEPPIS OMA VABAMÜÜRLASTE JA EESTI200 JUHTKONNA JA ADL-SONISTLIKU PEALNÄGIJA KÄRMASEGA KOKKU, ET LAPSEVANKRIGA ODINITE ÜLESÄRRITAMISE JA TEGUTSEMA ÄRGITAMISE ETENDUS MAKSTAKSE NENDE POOLT LAPSEVANKRIGA SAKSLASELE KINNI. EESMÄRK OLI SEE, ET PEALTNÜGIJA SAAKS NEED KAADRID KÄTTE JA KÄIAKS SIIS OMA SAATES JA ERISAATES LÕIKU, MILLE KORRUTADA, ET ODINITE JUHT ON KINNIISTUNUD.
  ………………………………………………………………………’.
  POLISEI KA OMA OSA SELLE PÕHAL TÖITIS NING KÖESOALEVAKS AJAKS KA ODINI TÕHUSANNA LAIALI PELETAS. SELLE TÕETUSEKS ON FAKT, et kui ma politsei röövründe ajal 30.11.2021 Me Ei Murdu (MEM) Kalamaja kohvikule istusin 3 korda Oraava StarShip pakirobotitele peale, et pöörata kaitsjate töhelepanu ka sellele, et need pakirobotid on nimelt sinna saadetud ja esimene söttis üle tee oma kaamera nimelt MEMi sissepääsu suunas selleks, et protestijaid filmides vabamüürlastele anamüüsimiseks talletada, siis PRAEGUSE ODINI LIIKMED TULID KA MIND MANITSEMA, ET MIKS MA ÄRRITAN POLITSEID JA DISKREDITEERIN MEIE INIMESI MEMI KAITSMISELT KÕRVALISELE TEGEVUSELE. : )
  …………………………………………………………………………
  Peale selle, kui 20 rohemehikst olid tuletõrjeauto ees 3.-ndat korda tulnud mööda Vana-Kalamaja tänavat eriahelikus ja tuletõrjujad olid me lõkketünni lõpuks nii ära röövinud ning 2 politseinikku olid seetüttu emaotsionaalselt oma rahvale vastandades pisarateni viidud, siis läksin nimelt ja vaatasin, kas pakirobotid viivad tõesti elsuhoidvat toitu neile, eks end “covid”-haigeteks peavad, nagu me massiteadvuse all kannatav rahvahulk oli mulle väitnud. Robot lihtsalt tegi vasakpäärde Soo tänavale poe ja bussipeatuse vastu ja puksis seal 20 minutit ratastega. Ning siis tuli sama targalt tagasi. Küsige Facebookis Ene Allik (Kuu Valgus) käest, kust ta sai foto, mis kujutab Tööstuse ja Vana-Kalamaja ristmikul pakirobotit ülekäigurajal juhendavat politseinikku. Vaadake, kas tal on Mu komment 17.12.2021 – 19.34 sellele alles. Küsige miks ei ole ja kas ta ei taha seda avalikustada ning kelle heaks tema ja temasugused niisuguste lavastuste ja paanikat tegema määratud info postitajad praegu töötavad.

  ………………………………………………………………………….
  Pole välistatud, et ka seda Maria Kaljuste vahendatud ja Eesti200-ga kokkumängitud 9.12.2018 Vabaduse väljaku ADL-sionistidest juhtidega vabamüürlaste etendust on Oraava ja Eesti200 taga olevate, sealhulgas Heleniuse, poot rahastatud läbi Ojulandi vahenduse.
  ………………………………….……………………………………..
  Eesti200 ja “covid”-etenduse peaproovi Event201 vahe on rida esmapilgul võibolla nähtamatuid ideelisi seoseid ja sarnasusi.
  …………………………………………………………………………
  Rockefelleri 2010 algatatud sisult “covid”-rahvusmajandusvargust on nimetatud nii Jüri Lina poolt vabamüürlastest kirjutatuna Õhtulehes (8)9.101.2020 lk.10 kui RahvuslikTeataja.ee, 1/2021 lk.1 kui ka juba 19.06.2019 Davosi vabamüürliku majandusfoorumi “covid”-salaeppe vormis, mis sõlmiti kõrgvabamüürlaste, Davosi foorumi juhi Klaus Schwabi ja ÜRO juhi Guterrese vahel, aga mida Guterres millegiparast Maailma avalikkusele hoiatuseks kohe ei avalikustanud, kuigi ÜRO juhina tal selline KOHUSTUS on
  ………………………………………………………………………
  ning millise leppe järgselt korraldati New Yorkis 2019 sügisel “covid”-pandeemia läbimangimise peaproov Event201 nime all. Rockefeller 2010, ANDRES TSAHKNA poolt avalikustatud EESTI2.0, tema KAASJUHITAV EESTI200, JA EVENT201 ON LIIGA SARNASED NII KIRJAPILDILT KUI KA OMA IDEOLOOGIATELT, KUHU NAD ON MÄÄRATUD PÄÄDIMA, ET OLLA JUHUSLIK KOKKUSATTUMUS JA ET MITTE OLLA ADL-SIONISTIDE JA NEILE ALLUVATE VABAMÜÜRLASTE POOLT OMAVAHELINE KOOD, MILLEGA ÜKSTEISE TEGEVUSI ÄRA TUNDA JA POLIITILISELT TOETADA NING RISTRAHASTADA.
  …………………………………………………………………….
  ADL-sionistlikesse MEIE ja MINU Eestis nende propaganda levitamise SARJADESSE KUULUVAD KA Maria Kaljuste koos Harry Raudverega 2017 KOV valimistel korraldatud valimisliidus MEIE SAAREMAA ja ka täielikult patriootide õnneks ebaõnnestunud MEIE TARTU. MEIE TALLINNA valimisliidu ühele koosoleku sattusime millegipärast kohale tulema vaid mina ja “Laari” osatäitjast toonane RÜE liige Meelis. Sellel koosolekul testis Maria meid sooviga, et ta tahab võtta oma valimisliitu endist Tallinna linnavalitsuse juba siis BLM-istajat neeger Turayd, kes oli hiljem 2017, suure riiklikult ESM-i varastatud rahast osa eest, ostetud Vabaduse väljakule, suure plagu ja selleks Eestisse sisseostetud asiaatidega, tegema kampaaniat, et DEMOKRAATLIKULT ON KÕIGIL ÕIGUS EESTISS TULLA JA OMA ÕIGUSI NÕUDA (nagu sisult sedasama ütles 21.09.2019 Jaani kiriku juures mulle ka Eesti Opus Dei vabamüürlaste juht ja Auleegioni Ordeni rüütel, piiskop Jordan).
  ……………………………………………………………………..
  Samuti kuulub Preatone prindilt ostetud raamatusarja MINU raamat MINU SAAREMAA (kelle sotsiaalselt iseäralikule kirjutajale antakse pidevalt Õhtulehes kolumnisti-ruumi) ja SDE-st vahepael selle kaudu Narva linnapeaks ostetud KATRI RAIKI MINU NARVA VALIMISLIIT. Naabriplika vallavanema ja kõige suurema sõbra naine aga keeldus lõpuks selle sarja raamatut kirjutamast.
  …………………………………………………………………….
  Harry Raudvere tegemistest on silma paistnud küll Eesti inimestele langeva TEGELIKU LAENUKOORMUSE hea ESILETÕSTMINE TEMA (YOUTUBE) EESTI AKADEEMILISE ÜHISTEGEVUSE LIIDU VIII AASTAKONVERENTSI ETTEKANDES (minu ettekanne Iirimaal 75% rahalaenuturu osast Hoiu-Laenu Ühistutena, kui samas Eestis on see H-LÜ-de osa rahastusvaldkonnast millegipärast marginaalne ja valdav osa rahalaenu-hoiuse turust ADL-sionistlike suurpankade käes, on SELLE KONVERENTSI MUUDE SÕNAVÕTTUDE video all).
  …………………………………………………………………..
  Küll aga on Raudvere ADL-sionistliku tegevusena välja paistev see, et ta tahtis juba algselt (ta blogi lehel väjatoodud) kaasata imperialistlikuks muutmiseks Eesti Ühistuenergia tugenipargi ehitusse Euroopa suurimat tugenifirmat, ning vastas 3.11.2018 Jõgeva konverentsil mulle, et tema poolt Tartu Hoiu-Laenu Ühistu Nõmme kontori aknale pandud Energiaühistu reklaamil on EHITUSE LÕPPTÄHTAEG ÄÄRE TAHA PEIDETUD, kuna riiklik poliitika sella valmimist koguaeg takistab. Kas see on pädev põhjendus, et oma ühistu liikmetele sellepärast hämavalt lõpptähtaega mitte esitada?
  …………………………………………………………………..
  Raudvere võimaldas takistusteta ka sulgeda 2018 soomlase omanduses olnud, Margus Lepa juhitud Nõmme Keskuse kohviku, kus korraldati pea iganädalaselt petriootlike ja ADL-võimuga vastanduvate raamatute esitlusi ja loenguid ning mille külaliseks oli ka Tiit Madisson. Selleks lasti teisel soomlasel tulla seda külastama, kes seejärel korraldas kohviku toiduga mitterahulolemise kampaania Facebookis ja omanikust soomlane teatas suveks Facebookis, et selle ühe soomlase laimukampaania tõttu nüüd kulastajaid napib ja ta sulgeb koha. Mis loomulikult oli pahatahtlik lavastus ADL-sionistide ähvardusel ja koostöös Eesti poliitilise ladvikuga, vapsluse ja maaugrise pärismaisuse hävitamiseks.
  ………………………………………………………………….
  Kirjutasin Raudverele 2018 ka pika e-kirja, milles küsisin ta arvamust Eesti mitmete sihilikult poliitiliselt väljakujundatud sotsiaalprobleemide temapoolsete lahenduste kohta
  …………………………………………………………………..
  (nagu ka Maakogu Tartu 9.02.2019 Väikerahvaste Päeva istungiks Rutikule, melle peale Rutiku mind seal sarjama kukkus ja Maakogu sõjaväelaslikult, mitte maavanemate juturinglikult, juhtinud, NATO Moldovasse maaletooja Kristjan Moora tellitud noor videograaf pole selle jutu videosalvestist siiani mulle edastanud, kuigi seda palusin).
  …………………………………………………………………….
  Raudvere pole siiani mu e-kirjale vastanud, küll aga teatas Tõnu Kalvet ühel tema juhitud Rahvuslaste Tallinna Klubi istungil
  …………………………………………………………………….
  (mida 2018 võis veel külastada ka Randam Velberg, kes korraldas koos Auleegioni Ordeni vabamüürlase Kuuskemaaga, Taani Kuninga Aiaga ja Taani kuninganna abil maarahva ülese võimu põlistamist ja T1 puudutavaid äritehinguid),
  …………………………………………………………………….
  mäletatavasti seekord, kui ta 2. Korral 3-st üritas mind Rahvuslaste Klubi tegemistest eemal hoida tema ja politsei poolt ette kokkumängitud minu sealt väljatõstmise kaudu politsei poolt,
  ……………………………………………………………………..
  et Raudvere olla kurtnud, et mu e-kiri on temani jõudnud, aga ta ei taha sellele vastata.
  …………………………………………………………………….
  Praeguseks on AMETLIKULT RAUDVERE OMANDIS NÕMME RAADIO VAID MUUSIKAT EDASTAV. Endise Tallinna TV avalikkust kaasava hea arutlussaate, AJURÜNNAKu juhi Toomas KASK´i youtube kanali USUTLUSEST MARGUS LEPAGA selgub miks (ostseseslt sealt ei selgunud põhjus, miks Lepa ei taha Kaskiga enam eriti rääkida, see selgus Lepa praeguse töö yuotube usutlustest, mille külalisteks olid talle ADL-sonistlikult usutletavateks ettemängitud eesti keelt Tartu Ülikoolis liiga oskamatult rääkiv soome-emakeelne naisprofessor ja vabamüürlasena Pealtnägijas esitletud, eesti ohvitserimundrit vabamüürlaste rituaalil, ristihõlst üll rüvetav Terras).
  …………………………………………………………………………………….
  2021 alguseks sokutus RAUDVERE juba uue, rahvuslikkust seni taasiseseisvusmisajal oma sisuks kõige enam deklareeriva PÕLISEESTLASTE ERAKONNA ÜHEKS JUHIKS. “Tarandipeksjate” Meelis Osa ja Mart Riebergi ning Jaak Mosina ja Märt Hohensee heakskiidul suundus ta seda oma NÕMME RAADIOSSE REKLAAMIMA. Sai ka Jaan Hattolt võimaluse erakonna juhtlauset Rahvusliku Teataja esiküljel avaldada.
  ……………………………………………………………………………………
  Päädis see RAUDVERE PÕLISEESTLASTE ERAKONNAST VÄLJAHEITMISEGA, kuna ta rääkis saates hoopis kokkulepitule vastukäivat juttu, et põhikirja on võimalik muuta, et erakonda ootab ta ka venelasi ja et soosib LGBT-d.
  …………………………………………………………………………………….
  Raudvere on Ühistuenergia juhina oluline tegelane ka Tartu Hoiu-Laenu Ühistus.
  …………………………………………………………………………………….
  Seoses ühisturahandusega toimus Eestis umbes aastajagu tagasi oluline seda poliitiliselt tappev sündmus.
  ……………………………………………………………………………………
  Ratas ja ta kaaskond kinkis sisuliselt Edgari loodud Tallinna Ühistupanga, ETK omakogukonda soosinud kaubanduse tapnud, Coopile. Sellest, kuis Coop ei soosi oma kohalikke liikmeid, aga loosib kõigi oma klientideks meelitamiseks nende vahel välja autosid, tegi samuti VIII Akadeemilise Ühistegevuse Liidu Aastakonverentsil ettekande Maaülikooli professor Jaan Leetsaar (youtube).
  ………………………………………………………………………………….
  Pealinnalehes väideti küll, et Tallinn nõudis omaltpoolt Ühistupanka panustatud 5 miljonist eurost 3 tagasi, kuid selle raha liikumise kohta täpsemad andmed puuduvad. Ülejäänud, liikmete, kui võrdsete hääleõigustega Ühistupangas osalejatele raha andis RSR-i juhtkond lihtsalt ADL-Coopi juhtide suva alla, sisuliselt müüs need tallnlased neile orjadeks, kuna seda põhimõttelist susteemi muutust, Ühistupangast ADL-rottsildilikuks pandeempangaks, keegi avalikult Ühistupanga osanikele ära ei seletanud ja oma raha sealt välja võtma ei õhutanud.
  ………………………………………………………………………………..
  Kesknäda.ee avaldas 2021 algul loo, kus Tartu H-LÜ juht Anro Roos poseeris fotol Jaan Tootsiga ja mis teatas, et Roos oli astunud Keskerakonda (vt selle kommentaarid). Jaan Toots omab oma pikast äritegevusest väga täenäoliselt ka sidemeid Venamaa vabamüürlastega. Igatahes nägime teda 30.08.2021 terve paeva Toompea lossi ees väljakul (ja ilmselt veel intensiivsemalt lossis sees) eri erakondade liikmeid moosimas ja tulemusks oli Rotary klubi vabamüürlase, Karise, siiski Kadriorgiale saamine.
  …………………………………………………………………………….
  Miks me peaksime arvama, et juut Roosi ja juut Raudvere poolt nüüd äsjasel Tartu H-LÜ aastakoosolekul, ilmselt selle liikmete 50 000 000 euro nende halduses püsimiseks, tehtud vangerdus, et nad lükkasid läbi H-LÜ nõukogusse 5 uut liiget korraga, ei päädi samaga, nagu Tallinna Ühistupangaga juhtus – et kogu Eestis ADL-sionistlikuks ÜHISTUPANGANDUSE LÕPLIKUKS HÄVITAMISEKS KINGIVAD ROOS JA RAUDVERE KA TARTU H-LÜ, KOOS KOGU ORJASTATUD LIIKMETE PUNDIGA, MÕNELE ADL-SIONISTLIKULE EESTI PANGALE, MILLEST VABAMÜÜRLASTE 3-NURKI JA MUID SÜMBOLEID ON JUBA TÄIESTI AVALIKULT OMA REKLAAMIDES KASUTANUD LUMINOR, LHV, COOP, BIG JA BONDORA NING KELLELE RIIGIKOGU JA VALITSUS KINKISID OMAARUST 15.12.2021 JUBA KA OMA EELNÕUDEGA NR 479, 480, 481-GA (riigikogi.ee, eelnõud ja nende ADL-sionistlikud seletused) 550 000 EESTI TÖÖTAJALT 7,5 AASTAGA NENDE POOLT ESM-I VARASTATUD 17 10 000 000 EUROT (avalikeesti.ee, nr3 , lk 6-7)?
  …………………………………………………………………………….
  MIKS PENSIONIREFORMIGA OMANIKE RAHA ADL-PANGANDUSEST JUSTKUI VABASTANUD ERAKONNAD POLE EELNEVALT HOOLITSENUD SELLE EEST, ET EELNEVALT POLIITILISELT ÜLES EHITADA VÄIKESTE OMA KOGUKONNA HOIU-LAENU ÜHISTUTE SÜSTEEMI. ET SEE RAHA EI SAAKS PÄÄDIDA VABAMÜÜRLASTE ALEXELA FIRMASSE JA EI HAKKAKS TÖÖTAMA MEIE RAHVUSLUSE VASTU, SEOSES KÄESOLEVATE POLIITILISELT LAKKE TÕSTETEVATE ENERGIAHINDADEGA, MIDA KAVATSETAKSE POLIITILISELT TÕUSVATENA HOIDA KA INIMESTE VABA RAHA PETTUSEGA EENEFITI ALLA MEELITADES, NAGU 172 000 000 eurot MEELITATI VÄIDETAVALT HODORKOVSKI POOLT ÄRAOSTETUD TALLINNA SADAMA AKTSIATESSE, ET SELLEGA HOOPIS TALSINKIT, SADAMA TULNUKAKAUBAMAGALAT JA VABAMÜÜRLASTE TALLINKI KAUDU EESTI TÖÖTAJATE SOOME TÖÖTURUST NÜÜD EEMALEHOIDMISE SÜSTEEMI ÜLES EHITADA?
  …………………………………………………………………………….
  Miks IRL, EKRE ega Raudvere Tartu HL-Ü´ga pole sihilikult korraldanud enne kogukonna-põlisrahvuslust ja külasotsiaalsust taaselustavaid väikeseid HL-Üsid, kuhu Pensireformiga poliitiliselt vabastatav suurraha võiks päädida ja nende omavahelist poliit-taristut, mille abil Tallinna rikkamate raha hakkaks pöördvõrdeliselt, HL-Ü´de omavahelise raha liikumise tulemina,
  ……………………………………………………………………………
  140 000 põlistalu taaselustamist jõustama
  ……………………………………………………………………………
  (raamat Karl Liidak 110, kogumik Eesti Põllumajandus XX Sajandil , youtube: Ülo Almar Veiko)?
  ……………………………………………………………………………
  Ja nende väiketalude sotsiaalse müügitaristu taastamist (Lidli poliitsisseostmise asemel) linnadesse väiketalude kasvatatu otseturustuse kaudu.
  …………………………………….………………………………………
  Selleks, et Roheerakonna Zuzut avalikkuse ees Reidi tee ehitamise näiliseks takistajaks (linnavalitsusse) upitada, oli Telegrammile avalikkuse ees lavastatud pankrotihoiatus, mis kinnistas Telegrammi toetajateks paljusid noori vabaduseihkajaid ja ilmselt ka patrioote. Selle ADL-sionistide vabamüürlaste operatsiooni üheks kõrghetkeks kujunes ESTONIA HUKKU PUUDUTAVA VÄIDETAVA SALAINFO AVALIKUSTAMISE REKLAAM, MILLE TULEMINA KUTSUTI KÕIKI NÕMMELE TELEGRAM.EE KONVERENTSILE, PEAESINEJAT ZUZUT KUULAMA. Tegelikkuses oli Rahvuslaste Tallinna Klubi Tallinna Sadamas peetud loengul sellest juba umbes 5 aastat varem rääkinud mees juba siis avalikustanud, kuis Rootsi kaitsepolitsei 50 tegelast olid Estonia hukust teadlikud.
  ………………………………………………………………….
  Edasi hakkas tööle (väidetavaöt saksa päritolu, aga remmelga juures Prantsuse numbriga suvilaautot parkinud) võõragent Jani, oma UÜ-s Living Hart neegriostu BLM raha hiljem saanud Rinaldo Vahteli ja teiste mainitud tegelaste osalusel korraldatud remmelgakaitse op, keda remmelga kasvukohas külastasid nii Zuzu ja Roheerakonna aktiiv, EMA, kui ka mitmed Riigikogu liikmed, avalikkuse jaoks justkui remmelgat sellega kaitstes
  ………………………………………………………………
  (Erik-Niiles Kross, Rainer Vakra jm, mitu korda Peeter Ernits, kuid “millegipärast” nad “unustasid” 27.06.2017 kl.6-ks, politsei poolt vandaalitsemise alguseks kõik koos, et neil on juriidiline puutumatus ja nad võivad remmelga alt seda kasutades kõik selle mõrtsukatest töölised, lõikajad ja politseinikud lihtsalt eemale hoida).

  …………………………………………………………………..
  Igatahes valimiseelne rohepesu-propaganda väljendus aprillis 2017 RailBalticu meeleavaldust korraldanud Roheerakonna asejuht Olev Tinnil nii: Abilinnapeana sisenes ta 22.02.2019 kl 19.50 Vabaduse väjakul retrotrammi ja ei märganud, kas tal on seal tuttavaid. Rääkis oma venelasest potentsiaalsele valijale, et kas too tahab, et tolle poeg hakkaks Paljassaares laevade masuudimahuteid puhastama. Et kui too valib Riigikokku tema, siis seda hakkavad tegema isegi mitte poolakad vaid Bangladeshist tulevad selleks Eestisse tegijad (sisult mass-ostavad neid sealt Roheerakonna varijuhtidena tema ja Laane). Misjärel küsisin Hobujaama peatuses Tinnilt, et miks ta on selline sionist, nagu Laane ja kas ta loodab seda teoks teha, kui meil on vapse, kes seda ei luba. Tinn vastas, et ta pole juut, järelikult ka pole sionist.
  …………………………………………………………………….
  Minul on EKRE-s tuttav, kes väidab enda kohta vastupidist. Et ta on sionist, aga et ta ei olegi juut (?).
  ……………………………………………………………….………..
  Minge küsige Riigikogu (Vatikani paavsti) Püha Tooli toetusgrupi algatanud selle juhi, Maihhail Lotmani käest, et kas ta on ADL-sionist. Et kuidas ta suhtub sellesse, et niisugused sisult ADL-sionistid, nagu TA juht T. Soomere, Tiit Pruuli ning Laane, Tinn ja Vseviovid teevadki meil poliitikat, mis ei taasta 1939 aasta 140 000 põlistalu,
  ………………………………………………………………………
  millele tootmis-müügitaristu taastamiseks peaks Riigikogu ja Valitsus laenama 5 000 000 000 eurot nendelt 550 000 Eesti töötajalt, kellelt Riigikogu on viimase 7 aasta jooksul (10.01.2022-ks) omastanud ja jätnud Euroopasse ESM-i, ja pole neile väidetavas kriisis selmet välja trükkinud ja kätte jaganud,
  17 100 000 000 eurot (kokku 31 090 eurot iga töötaja kohta ja lisaks viivis ligi 7000 eurot).
  ………………………………………………………………..……
  Minge küsige temalt, miks ta pole jätkanud enam oma lotman.ee blogi postitusi (peale seda kui ma kommenteerisin alates 2020 suvest seal neid, kus ta esitas üsna tihti ning sotsioloogiliselt ja teadusstatistiliselt üsna arusaamatut sisu Lukashenkast). Miks ta ütles 2020 suvel Riigikogu ees mulle, et ta neid sinna enam ei kirjuta, kuna minusugused käivad seal roojamas?
  …………………………………………………………………
  Kas, kui patrioodist semiootik, kes on õppinud teise samasuguse käest oma rahvuslike tunnuste säilitamist ja nende alusel oma elu korraldamist, avaldab seal Lotmanile omi seisukohti, mis lähevad tema poolt AD-sionistlikena evitavatega vastuollu, kas siis on see roojamine, aga kui Lotmani semi(iti?)ootikakoolkond võtab ugri maarahvuse anastajalikuna oma kontrolli alla Tartu Ülikooli ja kogu Eesti üle valitseva vaimsuse, siis see ei ole nende poolt meie (rahvus)hinge roojamine?
  …………………………………………………………………….
  See teine (patrioodiks peetav eesti keele ja –semiootika professor) on Martin Ehala, kes käis paari aasta eest Prekktrummi saates, kus on nüüd lambikupli küljes 666-nurgad ja oli juba varem seinal sellest tavapäraselt 1/2 –na avalikus ruumis vabamüürlaste poolt lemmikuna tihti kasutatav 3-nurk. Mis tema tööga hiljem juhtus? Ka ta on edasi TÜ professorileival? Või on nüüd lihtsalt ajakirjanik?
  ……………………………………………………………………
  Kes on Meelis Kaldalu, kelle politsei tagaotsitavana vahistas märgiliselt 5.10.2021, samal päeval kui von der Leyen ei julgenud igaks juhuks Eestis Üemiste keskusest edasi tulla? Kas ta võib olla ka ugri maarahvuslik semiootik, kelle kannatuste rada algas vabamüürlaste poolt tekitatuna siis, kui ta läks 24. veebruaril 2013 Ilvese vastuvõtule, seljas T-särk Siim Kallase pildiga ja kirjaga LES JOKK? Kas seda, et Tartu kohtunik pikendas 7.01.2022 tema poliitvangustust e-jalavõru abil, kas seda võib pidada millekski riigi poolt tahetud julgeoleku tagatiseks, mida end rahvusmeelseks pidav poliitik peaks toetama?

  Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga