Isamaa fraktsioon küsib peaministrilt kriisiinfo salastamise kohta

Sven Sester leiab, et liigne salastatus puudutab aga otseselt ettevõtjaid, töötajaid ja vaktsineerimisprotsessi läbipaistvust.

Isamaa fraktsiooni liikmed esitasid eilsel Riigikogu istungil peaminister Kaja Kallasele arupärimise, milles soovitakse peaministri vastuseid olulise kriisiinfo salastamise kohta.

Arupärimises rõhutatakse, et COVID-19 levikust tingitud kriisiolukorras peavad valitsuse otsused olema läbipaistvad ja selgesti mõistetavad. „Paraku on valitsuse mitmed senised otsused ja ka edasised tegevused koroonaviiruse leviku tõkestamisel salastatud. Liigne salastatus puudutab aga otseselt ettevõtjaid, töötajaid ja vaktsineerimisprotsessi läbipaistvust,“ ütles Riigikogu liige Sven Sester.

Arupärimises soovitakse teada, miks on peaminister salastanud situatsioonikeskuse COVID-19 ülevaated ja riigi tegevuse täiendavate plaanitavate vaktsiinihangete kohta ning viivitanud riigipoolsete toetusmeetmete avalikustamisega piirangute tõttu majanduskahju kannatanud ettevõtetele.

„Usaldusväärne informatsioon kriisi eest vastutavatelt ametiasutustelt ning valitsuselt on kriisi tingimustes olulise tähtsusega, sest need suurendavad Eesti ühiskonna, ettevõtjate, meedia ja ekspertide usaldust kriisijuhtimisse ning pakuvad vajalikku stabiilsust,“ leiab Sester.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga