Kersti Kaljulaid soovib Putiniga kohtuda

FOTO: EERO VABAMÄGI/POSTIMEES

President Kersti Kaljulaid soovib aprilli keskel toimuva Venemaa visiidi ajal kohtuda ka Venemaa riigipea Vladimir Putiniga. 

Presidendi avalike suhete nõuniku Taavi Linnamäe sõnul liikus teisipäeval Eesti saatkonnast Moskvas Vene välisministeeriumise ametlik noot, milles küsitakse kahe riigipea kohtumise võimalikkuse kohta planeeritava visiidi käigus. 

“Tegemist on täiesti tavalise diplomaatilise praktikaga,” ütles Linnamäe BNS-ile, lisades, et kahel riigipeal kindlasti jätkuks teemasid, mille üle arutada. 

Presidendi kantselei avalikustas märtsi lõpus, et president Kersti Kaljulaid on 18. aprillil töövisiidil Moskvas, kus avab renoveeritud ajaloolise Eesti saatkonnahoone.

„Moskvas on meie riigi ajalooline esimene välisesindus ja täna on see Eesti suurim ja üks olulisemaid kahepoolseid saatkondi. See on meie diplomaatia eesliin,“ ütles märtsi lõpus presidendi välispoliitika nõunik Lauri Kuusing, kelle sõnul ongi visiidi üks eesmärk tunnustada inimesi, kes igapäevaselt välispoliitika eesliinil Eesti huvide ja Eesti kodanike õiguste eest seisavad.

Eesti saatkond Moskvas asub linna ajaloolises keskosas Kremli, Arbati väljaku ja Konservatooriumi vahetus läheduses ning on algusest peale tegutsenud ühes ja samas majas. Eesti määras esimese täievolilise saadiku Moskvasse 1921. aasta veebruaris ning Eesti saatkond oli üks esimesi suursaatkondi enamlikul Venemaal ja selle uues pealinnas. Suursaatkonna renoveerimistööde projekteerimine algas juba 2014. aasta, ehitustöödega alustati 2016. aasta sügisel.

Viimati külastas Venemaad president Toomas Hendrik Ilves 2011. aastal, kui käis Peterburi Jaani kiriku taaspühitsemisel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga