Isamaa, Reformierakond ja sotsiaaldemokraadid alustasid koalitsioonikõnelusi

Isamaa, Reformierakond ja sotsiaaldemokraadid kogunesid esmaspäeval esimest korda koalitsioonikõnelustele, kus eeldatavalt pannakse paika teemade läbirääkimiste ajakava.

Isamaad esindav Urmas Reinalu ütles enne kohtumise algust ERR-ile, et kõnelustega kiiret ei ole ning tähtis on koalitsioonikõneluste kvaliteet.

Isamaa volikogu otsustas laupäeval alustada koalitsioonikõnelusi Reformierakonna ja sotsiaaldemokraatidega. Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul on Isamaa prioriteediks eelseisvatel kõnelustel saavutada koalitsioonilepe, mis pakuks lahendusi Eesti ühiskonda kõige valusamalt tabanud probleemidele.

„Me teame, et järgmiste valimisteni on jäänud vähem kui 9 kuud, kuid koalitsioonikõneluste käigus tuleb saavutada kokkulepe eestikeelset haridust, laste- ja peretoetusi, hüppelist inflatsiooni, julgeolekut ja energeetikat puudutavatele küsimuste osas. Isamaa on nendes küsimustes nõudlik, kuid olen optimistlik, et suudame leida vajaliku ühisosa,“ rääkis Seeder.

Ta rõhutas, et mitu kuud väldanud valitsuskriis ning tekkinud ummikseis parlamendis seoses perehüvitiste seadusega vajab lahendamist. „Viimaste aastate kriisidega on kaasas käinud ka juhtimiskriis, mis on muutnud Eesti riigi juhtimise keerulisemaks ja ebastabiilsemaks. Valitsus peab suutma teha koostööd Riigikoguga ning Riigikogus esindatud erakonnad peavad samuti olema avatud koostööks,“ ütles ta.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga