Riigikogu Isamaa fraktsioon: Kallasel tuleb anda Riigikogule ülevaade koroonavastastest meetmetest

Tänavu 22. veebruaril esines peaminister Kaja Kallas Riigikogus poliitilise avaldusega, milles tõdes, et koroonaviiruse leviku olukord on väga tõsine. Foto: Erik Peinar, Riigikogu

Riigikogu Isamaa fraktsioon esitas peaminister Kaja Kallasele ettepaneku tulla esimesel võimalusel Riigikogu ette ja anda ülevaade koroonaviiruse levikust ja 19.10 välja kuulutatud plaanitavatest piirangutest.

“Nakatumise järsk tõus on murettekitav. Valitsuse viivitamine oluliste otsuste langetamisel ja kaootiline tegevus on seadnud raske koormuse Eesti tervishoiusüsteemile ning mõjub negatiivselt inimestele ja ettevõtetele. Samas ei tohiks nii olulises põhimõttelises küsimuses nagu inimeste liikumisvabaduste piiramine ja omavalitsustele lisakohustuste andmine jätta kõrvale Riigikogu, mis esindab Eesti rahvast. Uued piirangud ja inimeste erinev kohtlemine vajavad arutelu parlamendis,” seisab peaministrile, Riigikogu ja fraktsioonide esimeestele saadetud pöördumises.

“Lähtudes eeltoodust teeme peaminister Kaja Kallasele ettepaneku, et ta esineks Riigikogu ees poliitilise avaldusega, millele järgneks küsimustele vastamine ning läbirääkimised. Loodame, et seda algatust toetavad ka Riigikogus esindatud erakondade fraktsioonid ja Riigikogu juhatus.”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga