Mart Luik: linnapea Kõlvart tegi see nädal Tallinna volikogust kummitempli

Mart Luik FOTO: KONSTANTIN SEDNEV/POSTIMEES

Tallinna linnavolikogu aseesimees Mart Luik (Isamaa) kommenteeris uue linnavalitsuse ametisse kinnitamist linnavolikogus.

Neljapäeval kinnitati Tallinna linnavolikogus Keskerakonna häältega ametisse uus Tallinna linnavalitsus. Isamaa fraktsioon ei saanud seda toetada. 

Kuigi linnavolikogu esimehena on ta alati rõhutanud Tallinna esinduskogu määravat rolli pealinna asjade ajamisel, siis oma uues ametis tegi linnapea Mihhail Kõlvart volikogust täna kummitempli. 

Ajakirjanikud olid kutsutud linnavolikogu ruumides toimuvale uue Tallinna linnavalitsuse pressikonverentsile mitu tundi enne nende üle toimuvat hääletust linnavolikogu istungil.  Seejuures on linnavalitsuse uues koosseisus ka enamusele linnavolinikele tundmatu abilinnapea Betina Beškina.

Selline linnapea Kõlvarti käitumine Tallinna linnavalitsuse uue koosseisu teavitamisel näitab lugupidamatust Tallinna elanike ja linnavolikogu liikmete suhtes.  Ühtlasi on see ka kinnituseks, et pealinnas ainuvõimu omavat Keskerakonda ei huvita praegu opositsioonis olevate erakondade arvamus ja hääletamise asemel toimus demokraatia lavastus. 

Mihhail Kõlvart on ajakirjanduses lubanud Tallinna juhtimist muuta efektiivsemaks. Kui Kõlvart tahab tegelikult linnajuhtimist reformida, siis alustada tuleb lugupidavast suhtumisest pealinna esinduskogu rolli.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga