Rasked läbirääkimised seljatatud, kolmikliit allkirjastas koalitsioonileppe

Uus koalitsioon on koos aga valitsuse ametisse asumine võtab veel aega. Foto: Eesti Uudised

Keskerakonna esimees Jüri Ratas, Eesti Konservatiivse Ravaerakonna (EKRE) esimees Mart Helme ning Isamaa esimees Helir Valdor Seeder allkirjastasid esmaspäeval võimuliidu leppe.

Jüri Ratas tunnustas EKRE-t ja Isamaad panuse eest kolme nädala jooksul toimunud läbirääkimistesse. “Need kolm nädalat on näidanud, et kolmel erakonnal on soov koostööks ja ka kompromissivalmidus,” märkis Ratas.

Tema sõnul on võimuliidu leppe märksõna sidus ühiskond ja koostöö otsimine. Samuti pöörab lepe tugevalt pilku ka nende inimeste suunas, kes elavad praegu kodumaalt väljaspool, et nad tuleksid Eestisse tagasi. “Kindlasti hoiab Eesti senist joont välis- ja kaitsepoliitikas,” märkis Ratas, lisades, et Eesti jätkab kindlasti õigusriigina.

Ka Helme tänas Ratast, kes juhtis Helme kinnitusel võimuliidu läbirääkimisi väga paindlikult, kui ka järjekindlalt. “Läbirääkimised olid mitmel korral katkemise veerel, kuid tänu Ratasele seda ei juhtunud,” märkis Helme.

Tema sõnul oli Isamaa liidril Helir Valdor Seederil suur panus, et võimuliidu lepe sündis. “Oleme leppega rahul ja see on hoolimata oponentide kriitikast ambitsioonikas leping, mitte stagnatsiooni lepe. Sellist lepingut pole Eestil olnud juba päris ammu. Sõbrad, visake kõrvale eelarvamused, lugege seda lepingut ja mõelge nende pikkade sihtide peale, mis leppes on sätestatud,” märkis Helme.

Ka Seeder tänas partnereid konstruktiivsete läbirääkimiste eest. “Kui seda lepet iseloomustada, siis see on tasakaal erinevate poliitiliste vaadete vahel,” märkis Seeder. Ükski koalitsioon ei ole igavene, kuid loodame, et loodav kestab neli aastat, märkis Seeder, lisades, et Isamaa annab endast kõik, et loodav võimuliit püsiks järgmiste valimisteni.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga