Narva opositsioon pöördus linnapea asjus prokuratuuri

Narvat ühendavad Tallinnaga kaks asja: keskerakondlik ainuvõim ja korruptsioonikahtlused. Foto:LIIS TREIMANN

Narva opositsioon pöördus linnapea tagandamise asjus prokuratuuri, kuna leiab, et toime võidi  panna õigusrikkumine, kirjutab Põhjarannik. 

Opositsioonifraktsiooni Meie Narva liider Jana Kondrašova põhjendas linnapea valimistel mitteosalemist sellega, et Tarmo Tammiste umbusaldamisel rikuti protseduurireegleid. Seetõttu peab opositsioon kõike järgnenut seadusega vastuolus olevaks. Neid, eelkõige volikogu esimehe Irina Janovitši rikkumisi kirjeldas Kondrašova põhjalikult 5. aprillil prokuratuurile saadetud avalduses.

“Narva linnavolikogus võib olla aset leidnud dokumentide võltsimine eesmärgiga linnapea ametist maha võtta,” võttis Kondrašova avalduses kokku. Vastust ei ole esialgu järgnenud.

“Selles ei ole midagi isiklikult uueks linnapeaks valitud Aleksei Jevgrafovi vastast,” selgitas Kondrašova, miks opositsioon linnapea valimisel ei osalenud. “Me oleme temaga juba kohtunud ning tema seisukoht meile esialgu meeldib. Iseasi on, kuivõrd sõltuv või mittesõltuv ta olema saab ning kas tal lastakse ellu viia kõik need ideed, mida ta ellu viia tahab.”

Kas Narva opositsiooni meelest seisab 39-aastase ja poliitikas vähekogenud Jevgrafovi taga mõni soliidsem figuur või variisik? “Kui härra Voronov [Narva linnavolinik ja mõjukas ärimees Aleksei Voronov võeti kaks nädalat tagasi vahi alla kahtlustatuna altkäemaksu küsimises ja võtmises − Põhjarannik] praegu volikogus oleks, siis vastaksin: jah, Jevgrafov on täielikult sõltuv. Ent praegustes tingimustes näitab vaid aeg, kuivõrd iseseisev ta oma otsustes olema saab. Kuid plaanid ja eesmärgid on Jevgrafovil üsnagi ambitsioonikad,” sõnas Kondrašova.

Ühtlasi oletas ta, et linnapea väljavahetamine ei jää Narva võimuorganites viimaseks kaadrimuudatuseks. Kondrašova tuletas meelde, et käimas on kriminaaluurimine, mille käigus said 2018. aasta augustis korruptsioonikahtlustuse mitmed Keskerakonda kuulunud Narva linnavolikogu liikmed.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga