Jüri Luik sai viimasel tööpäeval Riigikogus Helir-Valdor Seederilt kingituseks Isamaa bumerangi.

Endisel välis- ja kaitseministril Jüri Luigel on täna viimane tööpäev Riigikogus, misjärel naaseb ta välisteenistusse. Fraktsiooni esimees Helir-Valdor Seeder andis Jürile kingituseks Isamaa bumerangi, sest ühel hetkel võib ta leida taaskord tee sisepoliitikasse.

ERR-i andmetel saab temast Eesti alaline esindaja ehk suursaadik NATO juures, alliansi Brüsseli peakorteris. “Välisministeeriumil on hea meel, et pikaajalise diplomaatilise kogemusega Jüri Luik otsustas meie ettepaneku vastu võtta ja ministeeriumisse naasta, et Eesti julgeolekupoliitika kujundamisele kaasa aidata. Ta asub tööle välisministeeriumi juhtkonna nõunikuna, kelle teemavaldkonnaks on NATO strateegilise kontseptsiooni väljatöötamisega seonduv,” kinnitas välisministeeriumi kõneisik Luige tagasipöördumist.

Jüri Luik on olnud Eesti kaitseminister aastatel 1993-1994, 1999-2002 ja eelmises valitsuses 12. juuni 2017-26. jaanuar 2021. Aastatel 1994-1995 oli Jüri Luik Eesti välisminister.

Isamaa erakonnast Luik lahkuda ei kavatse. “Kindlasti mitte. Jään erakonna lihtliikmeks. Olen Isamaa üks rajajaid, hoian neile pöialt ja loodan, et neil läheb hästi,” ütles ta.

Jüri Luige asendusliikmena naaseb Riigikogusse Heiki Hepner, kes oli Luige asendusliige ka tema kaitseministriks oleku ajal.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga