Riigikogu arutab koduomanike koormisest vabastamist

Täna peavad koduomanikud hooldama ja koristama kohalikele omavalitsustele kuuluvaid teid.

Riigikogu majanduskomisjon saatis 1. juuniks esimesele lugemisele Isamaa fraktsiooni algatatud eelnõu, mis vabastaks koduomanikud omavalitsuste kõnniteede koristamise kohustusest.

Riigikogu liikme Aivar Koka (Isamaa) hinnangul on õige ja õiglane vabastada kõik koduomanikud omavalitsustele kuuluvate kõnniteede koristamisest ja üldkasutatava territooriumi heakorra tagamise kohustustest. “Kõnniteede koristamise ja üldkasutatava territooriumi heakorra tagamise eest peaks vastutama omavalitsused. Isamaa fraktsiooni algatatud Ehitusseadustiku ja kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse muutmise seaduse eelnõu vabastab koduomanikud sellest koormisest,” ütles Kokk.

Koka sõnul on täna kehtiva seadusega pandud koduomanikele ülejõu käivad kohustused, mida ei hüvitata. “Paljud koduomanikud, sh vanemad inimesed, terviseriketega inimesed, aga ka töökohustusi täitvad inimesed ei ole võimelised sellist kohustust nõuetekohaselt täitma. Näiteks on suuremate lumesadude korral kõnniteedel lumetõrje korraldamine paljudele ülejõukäiv, kuna tegemist on raske füüsilise tööga, mida oleks lihtsam teha eritehnikat kasutades,” märkis Kokk.

Selleks, et anda omavalitsustele aega teha ettevalmistusi oma kõnniteede koristamise korraldamiseks ja et teha seda sümboolselt õigel ajal, on ette nähtud, et käesolev seadus jõustub 1. oktoobril 2021. aastal, millal tähistatakse omavalitsuspäeva.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga