Riho Terras on Martin Heremiga nõus. Eesti peab olema valmis kaitsekulusid kahekordistama

Riho Terrase rõhutusel on sel aastal suurenevad kaitsekulud samm õiges suunas, kuid peame olema valmis panustama riigikaitsesse kaks korda rohkem vahendeid. Foto: Aare Lepaste

Euroopa Parlamendi liikme, endise Kaitseväe juhataja Riho Terrase (Isamaa) sõnul on Kaitseväe juhatajal Martin Heremil õigus, et Venemaa agressiivsust ja reaalset sõjalist ohtu ei tohi alahinnata. Terrase sõnul peab Eesti olema valmis kaitsekulusid kahekordistama.

“Mäletan, et praeguste koalitsioonikõneluste alguses kutsusime Kaitseväe juhataja tutvustama ettepanekuid ja reaalseid vajadusi Eesti kaitsevõime suurendamiseks. Martin Heremi tänane pikk ja põhjalik olukorrakirjeldus näitab selgelt, et peame panustama oluliselt rohkem Eesti kaitsevõime tugevdamisse. Välja tuleb arendada reaalsed sõjalised võimekused ning lõpetada jutt mingist abstraktsest kaitsekulutuste protsendist,” ütles Terras.

“Sel aastal suurenevad kaitsekulud on samm õiges suunas, kuid peame olema valmis panustama riigikaitsesse kaks korda rohkem vahendeid. Venemaa kasuks jääb alati arvuline ülekaal, mistõttu peame tegema kõik endast oleneva, et Eesti Kaitsevägi ja Kaitseliit oleksid vastasest parema väljaõppe, motivatsiooni ja parema varustusega. Samal ajal tuleb liikuda edasi laiapindse riigikaitse kontseptsiooniga ning suurendada liitlaste kohaolu Eestis. Meil on ainult üks Eesti riik ning peame selle eest võitlema!” rõhutas Terras.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga