Isamaa eestseisuse kandidaatide pöördumised: Solman, Trei

EESTI,02JUN18 IRL-i suurkogu 2018 Viljandi teatrimajas. Isamaa lipp. ELMO RIIG/Sakala

RIINA SOLMAN

Eelmise valitsuse rahvastikuministrina, Tallinna linnavolikogu Isamaa fraktsioonijuhina, Isamaa Naiskogu IREN esinaisena, Kristlaste Ühenduse aseesimehena ja erakonna pikaaegse meediajuhina, mitme ministri nõunikuna, Oleviste hoolekande MTÜ eestvedajana ja emana olen alati püüdnud aidata nõrgemaid ja seisnud selle, eest, et kõigi hääl oleks poliitikas kuulda.  Töö rahvastikuministrina annab mulle kindluse öelda, et Isamaa on ainus rahvuslik-konservatiivne erakond, kes võtab tõsiselt seda, et eesti rahvas, keel ja kultuur kasvaks ja areneks. Soovin Isamaa eestseisuse liikmena seista selle eest, Isamaa kasvaks õitseks ja areneks, et eesti perepoliitika viiks meie rahvaarvu taas kasvule ja meie noortest kasvaksid tublid, vastutustundlikud ja eestimeelsed kaaskodanikud.

Et mu jutt oleks konkreetne, panen siia kirja mõned asjad, mida võiks erakonnana kohe tegema asuda:

  • Esiteks peaks suure pere ema, kes on pidanud laste tõttu olema enamuse aega kodus, saama ravikindlustuse ka pärast seda kui lapsed on täiskasvanuks saanud. Täna on ta võrdsustatud ravikindlustamata isikuga, kui tema noorim laps saab 8-aastaseks.
  • Selleks, et kõik lapsed saaksid eesti keele selgeks, on vaja õpetajaid, seda eriti Tallinnas. Sellepärast oleme juba teinud ettepaneku luua Tallinna stipendiumifond noortele, kes soovivad õppida (lasteaia)õpetajaks, kes oleks valmis õpetama vene lapsi eesti keeles.
  • Isamaa erakond vajab head aruteluplatvormi. Praegused Facebooki grupid selleks hästi ei sobi. Sellepärast tuleks koos e-hääletamise võimalusega mõelda ka sellele, kuidas kasutada internetti ja nutiseadmeid paremini selleks, et erakonnas toimiks terve, kultuurine, viisakas ja elav arutelu meie poliitika sisu üle.

Ja mõnikord on mittetegemine parem kui tegemine. Näiteks praeguse valitsuse plaanidele tõsta maamaksu, maksustada autosõit kallimalt ja teha maksusüsteem pensionäridele arusaamatuks, olen ma väga selgelt vastu. Sellised asjad tuleb lihtsalt tegemata jätta.

JAN TREI

Elan Harjumaal kaunis Viimsi vallas. Olen erakonna liige aastast 2001. Olen Isamaa Harju piirkonna esimees, erakonna volikogu liige ja Viimsi osakonna juht. Olen pikalt töötanud kohaliku omavalitsuse süsteemis nii Viimsi vallavanemana kui Saue abilinnapeana. Samuti olen olnud Isamaa ministrite nõunik. Täna töötan üleriiklikus omavalitsusliidus (Eesti Linnade ja Valdade Liit) asedirektorina.

Erakond koosneb piirkondadest, osakondadest ja tublidest liikmetest.

Soovin anda erakonna eestseisuse panuse, et üle Eestiliselt oleks erakonnal tugevad piirkonnad, osakonnad ja tugev arendusjuhtide võrgustik ning toimiv organisatsioon! Sügisel toimuvad kohalike omavalitsuste volikogude valimised ning on oluline, et erakond teeb valimistel tubli tulemuse! Selle eeldus on meeskonnatöö kõigil erakonna tasanditel – ka erakonna eestseisuses!

Seisan selle eest, et Isamaa oleks avatuma maailmavaatega erakond, kes hoiab kinni oma põhijoonest ja konservatiivsetest väärtustest.

Isamaas on palju tublisid liikmeühendusi – aitan sellele kaasa, et kõik meie erakonda ära mahuksid. Üheskoos oleme tugevamad!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga