Kaia Iva: aeg on tunnistada puuetega inimeste sporti pärisspordina

Jagame sotsiaalkaitseminister Kaia Iva rõõmu puuetega inimeste sporditegevuse rahastuse suurenemise üle ja avaldame sel teemal ministri FB postituse: 

“Eelarveläbirääkimised on alati valulikud, karastavad närve ja õnneks sageli kinnitavad ka head meeskonnavaimu. Seekord on mul lõpmata hea meel, et valitsus oli üksmeelselt nõus meie ettepanekuga oluliselt suurendada puuetega inimeste spordi edendamiseks minevat raha. Oleme kokku leppinud, et järgmisel aastal kasvab selle riigieelarveline baasraha 400 tuhande võrra ja alates 2020.aastast lisaks veel 200 tuhande võrra. Projektide toetamine jätkub endiselt hasartmängumaksust.

TAUSTAKS: 2017. aastal oli riigieelarvest puuetega inimeste spordiorganisatsioonidele toetus 295 424 eurot, millele lisandus 136 795 eurot projektiraha hasartmängumaksust.

Lisaks oleme kokku leppinud selle kopsaka kaasavaraga anda uuest aastast erivajadustega inimeste sporditegevus üle kultuuriministeeriumi kureerida. On aeg tunnistada ka seda sporti pärisspordina, mitte sotsiaalministeeriumi hoolekandetegevusena. Muidugi on ka natuke kahju need tublid, toredad ja inspireerivad spordiinimesed kultuuriministeeriumile „ära anda“, aga me rõõmustame koos teie üle ka edaspidi!”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga