Merle Jääger kandideerib Tartus Isamaa nimekirjas

Merle Jääger ja Isamaa peasekretär Priit Sibul. Foto: Eesti Uudised

Eesti näitleja ja luuletaja Merle Jääger kandideerib sügisestel kohalike omavalitsuste valimisel Tartus Isamaa nimekirjas.

Merle Jäägeri sõnul kandideerib ta Isamaa nimekirjas, sest ühisosa tema ja erakonna vahel on väga suur. „Täna näen volikogu töös, et koos Isamaa fraktsiooni liikmetega peame oluliseks samu asju ning meil on selge maailmavaateline ühisosa. Tartut ootavad ees mitmed väljakutsed alustades ettevalmistumisest Euroopa kultuuripealinna programmi edukaks läbiviimiseks 2024. aastal lõpetades küsimusega, kuidas muuta Tartu linnaks, mis suudaks tasakaalustada Eesti regionaalset arengut,“ ütles Jääger.

„Volikogu liikmena näen, et on teemasid, mille arendamisega tuleb kindlakäeliselt edasi minna. Samas pean ütlema, et volikogus oldud aja jooksul on Tartu ikka väga jõudsalt ja toredalt edasi arenenud. On aga üks asi, millest olen ka varasemalt rääkinud ning mis puudutab Tartu potentsiaali kasutamist. Meil on ju teatavasti Tartu linnas nii palju toredaid kõrgkoole ja ütleme kasvõi linnaruumi kujundamisel võiks tegelikult neidsamu kõrgkoole rohkem kaasata.“

Positiivsed näited on tema sõnul küllaga: „Näiteks kunagi tehti autotõkised, mida Tallinnas hiljem järele tehti. Ka haljastuste rajamisel on kasutatud Eesti Maaülikooli tudengeid, samuti rattateede planeerimisel on kasutatud ülikooliinimeste teenuseid. Kui meil on juba need tublid üliõpilased ja tublid ülikoolid, siis võiks ju tegelikult neid palju rohkem kaasata. Sel juhul näeksid ehk noored, kes tulevad Tartusse haridust omandama, et nad on linna teretulnud ja linna osa,“ arutles Jääger.

Rääkides Tartu viimase aja arendustest toetab Jääger rohelise linna ideed ja suurte arendustega linna koormata tema arvates ei tasuks. „See on ju nii tore ja ka väga mõnus, et linn on roheline ja omal ajal tegi linna toonane peaarhitekt pommitatud aladele pargid.“

„Loodusläheduse säilitamine hoiab linna õhu puhtana. Kui kõik kohad täis ehitada, kasvab näiteks ka sadevete koormus ja sellega seonduvad probleemid, võin omast kogemusest Kroonuaia tänava kooli juurdeehituse näitel öelda,“ selgitas ta. Küll aga leiab Jääger, et Kinolinnaku rajamist Tartusse tasuks tõsiselt kaaluda kuivõrd hoone tarbeks on välja käidud juba ka mitmeid sobivaid kohti.

„Vaadates Isamaa meeskonda ja seatud eesmärke on olemas kõik eeldused, et Isamaa saab sügisel Tartu Linnavolikogu mõjukaimaks jõuks, kellel lasub suur vastutus linnaelu korraldamisel,“ lisas Jääger.

Merle Jääger (sündinud 19. oktoobril 1965 Tallinnas) on eesti näitleja, luuletaja ja Tartu Linnavolikogu liige. Ta on kasutanud pseudonüümi Merca. Tuntuks on saanud eriti tema punkluuletused. Käesoleval aastal pälvis Taarka auhinna tema koostatud setokeelne jutukogu “Ollipanõhõpõpääle”. Aastal 1983 lõpetas Merle Jääger Tallinna Kaugõppekeskkooli ja 1988 Tallinna Riikliku Konservatooriumi lavakunstikateedri. Aastast 1988 on ta olnud Vanemuise näitleja. Alates 2006. aastast on ta mänginud igas Tartu Hansahoovi Teatri humoorikas suvelavastuses. Aastail 1999–2000 teenis ta Eesti Vabariigi Kaitseväes reamehena. Ta on Tartu Kaitseliidu Akadeemilise Malevkonna liige. Aastast 2000 kuulub ta Eesti Kirjanike Liitu. Ta on osalenud mitmes ansamblis ning on kirjutanud mõned luuletused koos Tõnu Trubetskyga, kaks sellist on näiteks luulekogus “Pogo”. Ta oli Wellesto liige. 2014. aastal kandideeris ta Eesti Iseseisvuspartei nimekirjas Euroopa Parlamenti.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga