Isamaa liikmete edukas malenädalavahetus

Tõnu Kalvet 14. augustil IV Aljase turniiri teise koha auhindadega. Auhinnaraamat vihjab ühtlasi auhinnavõitja erialale. Foto: Kalle Aljas

Kaks Isamaa liiget jõudis augusti teisel nädalavahetusel males võisteldes esikolmikusse. Üks Viljandimaal, teine aga Harjumaal.

Rahvusvaheline suurmeister Meelis Kanep jagas 13. augustil Mulgimaal Karksi-Nuias peetud kiirmaleturniiril „Karksi ratsu” 2.–4. kohta, kuid oli lisanäitajate alusel kolmas. Kanep võitis seitsmest partiist viis, viigistas ühe ja kaotas ainult ühe, kogudes 5,5 punkti.

Samapalju punkte kogusid veel meistrikandidaat Toomas Valgmäe (2. koht) ja Ukrainast pärit, kuid juba aastakümneid Eestis elav rahvusvaheline suurmeister Igor Švõrjov (4. koht). Turniiri võitis Kanepi paljukordne koondisekaaslane, rahvusvaheline meister Tarvo Seeman (6,5 p.). Kokku osales 62 võistlejat.

Kanepi saavutus on seda tähelepanuväärsem, et ta oli vaid mõni päev varem naasnud võistlemast tänavuselt maleolümpialt, kus kuulus Eesti koondisse.

Turniir nagu eestimeelsete erakondade malematš

Ajalehe „Eesti Maleelu” peatoimetaja, Isamaa Põhja-Tallinna osakonna juhatuse liige Tõnu Kalvet jagas 14. augustil Kose vallas Saula külas Järni talus toimunud IV Aljase turniiril esikohta. Kalvet kogus kuuest voorust viis punkti (viis võitu, üks kaotus) ja jäi lisanäitajate alusel teiseks ülinapilt. Otsustavaks sai omavahelises mängus pärastiselt turniirivõitjalt, Jaan Urgaselt, saadud kaotus.

Saula turniir peeti kiirmalereeglite järgi ja oli kutsetega. Osalejate hulgas oli nii maakonnameistreid kui vallameistreid, samuti mõlemal MV-l medaleid võitnuid. Omalaadne mõõduvõtt toimus ka eestimeelsete erakondade arvestuses. Isamaa esindajale järgnes Eesti Iseseisvuspartei esimaletaja Aavo Murutalu (4 p.). Eesti Vabaduspartei –Põllumeeste Kogu parimaks maletajaks peetav Villy Saviir (III Aljase turniiri ülivõimas võitja!) oli seekord seitsmes (3 p.). Paremikku polnud asja ka kummalgi EKRE esindajal: peoperemees, ühtlasi valitsev Kose valla malemeister Kalle Aljas lõpetas kuuendana (3 p.), Heino Filatov aga üheksandana (1 p.). Kokku oligi osalejaid üheksa.

Turniiri suurimaks üllatuseks oli Kalveti teises voorus saadud võit Viimsi maleseltsi „Apones” kuuluva suursoosik Askold Nassari üle, kelle siseriiklik kiirmale-ELO on Kalveti omast tervelt 480 (!) punkti suurem (Nassaril 2051 ja Kalvetil 1571 p.). Üllatus oli seegi, et lõpuvoorus saadud kaotus pärastiselt turniirivõitjalt jättis Nassari esikolmikust üldse välja (4 punkti, 4. koht). Oma kohtunikutööga sai ta aga hakkama laitmatult.

Viis osalejat kuulus 2017. aastal Soomes Heinolas toimunud I Soome-ugri malefestivalil võistelnud eestlaste koondisse: Urgas, Nassar, Kalvet, Murutalu ja Saviir.

Aljase turniire korraldavad Kose Male-kabeklubisse kuuluvad vennad Kalle ja Enno Aljas (seekord 2 punkti ja 8. koht), kes mõlemad kuuluvad ühtlasi Kose valla male- ja kabeparemikku ning on võitnud medaleid nii maakonna- kui ka vallameistrivõistlustelt.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga