Isamaa naiskogu andis “Aasta Iren’i” aunimetuse Ulla Preedenile

Ulla Preedeni Inaugureerimine Tarti Tervishoiu Kõrgkooli rektoriks. 2016. FOTO: KRISTJAN TEEDEMA/TARTU POSTIMEES

Erakonna Isamaa naiskogu IREN andis sel nädalavahetusel “Aasta Iren’i” aunimetuse Tartu Tervishoiukõrgkooli rektorile ja naiskogu endisele esinaisele Ulla Preedenile.

“Naiskogu on aidanud paljudel naistel poliitikasse siseneda ning seisnud naiste esindatuse eest erakonna juhtkonnas ning valimisnimekirjades. Tänu naiste ühisele pingutusele on meil naiste hulk omavalitsustes ja volikogudes aasta-aastalt kasvanud ning meie seast on tulnud mitu naisministrit,”  ütles Ulla Preeden aunimetust vastu võttes.

“Olen tundnud meie naiste tugevat tuge ning hiljem püüdnud ise seda edasi anda. Täna olen tänulik, et saan pühenduda oma perele ja hariduse teemadele,” sõnas ta.

Naiskogu esinaise ja rahvastikuministri Riina Solmani sõnul on Ulla Preeden eeskujuks nii oma poliitilise kui ka akadeemilise tegevusega ning näidanud end tasakaaluka juhina nii erakonna volikogu aseesimehe ja naiskogu juhina kui ka maavanema ja rektorina.

Ulla Preedenil on doktorikraad Tartu Ülikoolist geoloogia alal. Ta on töötanud Tartu Ülikooli Ökoloogia- ja Maateaduste Instituudi teadurina, oli aastatel 2011–2016 Põlva maavanem ning on praegu Tartu Tervishoiukõrgkooli rektor.

Isamaa naiskogu Iren loodi 2014 aastal eesmärgiga toetada naiste osalust poliitikas. Irenisse kuulub üle 400 naise. Aasta Ireni aunimetuse on varem pälvinud Annely Akkerman, Riina Solman, Kaia Iva ning Janika Gedvil.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga